Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu?

Drzwi wejściowe do naszego domu powinny być bezpieczne, szczelne i trwałe, ale też estetycznie wyglądać. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich drzwi?

Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu?

Drzwi wejściowych do domu nie wymienia się co sezon, dlatego warto dobrze przemyśleć ich zakup. Zwróćmy uwagę, czy posiadają wymagane certyfikaty, specjalne zamki wielopunktowe oraz zawiasy uniemożliwiające podważenie i zdjęcie skrzydła. Można też zdecydować się na model stricte antywłamaniowy.

Spójrzmy na parametry termiczne, stopień wodoszczelności i dźwiękoszczelności. Propozycjami firmy 4iQ są modele z przeszkleniami: eleganckie, funkcjonalne i bezpieczne. Szklane elementy dodają lekkości, wprowadzają dużo naturalnego światła, przez co przedsionek wydaje się przestronniejszy.

Model drzwi Herkules firmy 4iQ.

Drzwi Herkules mają sosnową ramę, wzmocnioną profilem stalowym. W środku jest płyta polistyrenowa o grubości 43 mm. Doskonale współgrają z ceglaną elewacją i bujną roślinnością wokół domu.

Podłużne przeszklenie o motywie fali wypełnione jest mlecznym szkłem. Zastosowano tu potrójne szyby hartowane, zespolone tzw. ciepłą ramką Super Space, co zapewnia szczelność i chroni przed utratą ciepła.

Drzwi wyposażone są w dwa trzybolcowe zamki oraz zabezpieczenie przeciw wyważeniu skrzydła. Oryginalne naświetle nad skrzydłem nadaje strefie wejścia wyjątkowego uroku. Drewno, metal i PVC to trzy najpopularniejsze materiały, z których wytwarza się drzwi.

Model drzwi Zeus firmy 4iQ.

Model Zeus wykonany został z tłoczonej blachy, pokrytej dekoracyjną folią PVC, odporną na działanie promieni UV. Skrzydło wyróżnia się pięcioma przeszkleniami o geometrycznej formie, wypełnionymi zespoloną szybą hartowaną o grubości 52 mm, otoczoną ramkami ze stali nierdzewnej.

Metalowe wstawki dodają tu szczególnej elegancji. Całość świetnie współgra z gankiem z kolumnami i daszkiem oraz podłużnymi świetlikami po bokach na ceglanej elewacji, przywodząc na myśl dawne dworki.

Drzwi mają solidne zabezpieczenie przeciwwyważeniowe w postaci zamontowanych trzech stałych bolców oraz dolnego i górnego zamka 3-bolcowego. Konstrukcja zawiasów uniemożliwia zdjęcie skrzydła.

Model drzwi Apollo firmy 4iQ.

Podobne parametry cechują drzwi Apollo z pionowym przeszkleniem oraz poziomymi pasami ze stali nierdzewnej. Dobrze prezentują się, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym budynku.

Zostały ozdobione dużymi, podłużnymi naświetlami, które napełniają wiatrołap naturalnym światłem, stanowiąc równocześnie ciekawą dekorację domu.

Model drzwi Karat firmy 4iQ.

Stylizacja z modelem drzwi Karat w roli głównej to propozycja dla wielbicieli niebanalnych rozwiązań, szukających inspiracji w sztuce, w śródziemnomorskich klimatach.

Drzwi zwracają uwagę czterema kwadratowymi przeszkleniami w obramowaniach ze stali nierdzewnej. Ciekawie komponują się z kamienną donicą i elewacją pokrytą pnączami. Ekologicznie i estetycznie, a przy tym bezpiecznie i ciepło.

We wszystkich prezentowanych produktach, zarówno ościeżnice, jak i progi wyposażone zostały w wysokiej jakości uszczelki.

Źródło i fot.: 4iQ

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE