Brama garażowa w bryle budynku - jaką wybrać?

Jaką bramę warto wybrać do garażu znajdującego się w bryle budynku? Jakie powinna mieć parametry?

Brama garażowa w bryle budynku - jaką wybrać?

Brama taka powinna mieć jak najniższy współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu zminimalizujemy straty energii. Polecanym rozwiązaniem są modele segmentowe, których sekcje są ocieplone pianką poliuretanową. W przypadku budynków bardzo wymagających pod względem energetycznym, doskonale sprawdzi się brama z panelem o grubości zwiększonej do 60 mm. Pamiętajmy też o tym, żeby mur, na którym zamontujemy bramę, nie miał współczynnika przenikania ciepła niższego niż sama brama.

Brama przeznaczona do montażu w bryle budynku powinna się też z nim dobrze komponować. To szczególnie ważne, jeśli usytuowanie garażu powoduje, że staje się ona ważnym, dużym elementem frontowej elewacji i przykuwa wzrok. Szeroka oferta wzorów, kolorów i oklein sprawia, że można ją świetnie dopasować do stylu domu i wyglądu elewacji, dachówki czy stolarki otworowej.

Brama powinna być też oczywiście dobrana zgodnie z warunkami zabudowy w garażu. Pozwoli to na wieloletnią, bezawaryjną pracę oraz komfort obsługi. Ważną sprawą jest też bezpieczeństwo nas samych oraz naszych bliskich. Warto sprawdzić, czy model, który wybraliśmy ma zabezpieczenia zapobiegające opadnięciu płaszcza w przypadku pęknięcia sprężyn i tzw. finger protection, czyli konstrukcję paneli zapewniającą ochronę dla palców. W standardowym wyposażeniu bramy automatycznej powinien się znaleźć wyłącznik przeciążeniowy, unoszący bramę po wykryciu przeszkody.

Montaż bramy oraz instalację i programowanie napędu najlepiej powierzyć fachowcom, którzy zrobią to szybko i bezproblemowo.

Zdjęcie: Krispol

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT