Dom w nowoczesnym stylu. Jaka stolarka i ogrodzenie będą do niego pasować?

Minimalizm, ekologia i styl industrialno-loftowy – oto trendy łączące nowoczesne domy. Ich specyfika wymaga dobrze przemyślanej koncepcji całego projektu. Jakie zatem wybrać drzwi, okna i ogrodzenie, aby pasowały do nowoczesnego domu?

Dom w nowoczesnym stylu. Jaka stolarka i ogrodzenie będą do niego pasować?

Najważniejsza w przypadku nowoczesnego domu jest bryła. Najczęściej opiera się minimalistycznych, prostych liniach. Kolejne elementy fasady oraz posesji powinny powtarzać ten schemat – by całość była z sobą harmonijnie połączona.

Brama garażowa do nowoczesnego domu

Zacznijmy od bramy garażowej, która stanowi jeden z głównych elementów fasady budynku. To najczęściej olbrzymia powierzchnia (nawet do kilkudziesięciu metrów kwadratowych), dlatego trzeba zadbać, by nie burzyła harmonii i wspierała obraną przez nas wizualną ścieżkę.

Firma WIŚNIOWSKI to nowoczesnych domów poleca przede wszystkim bramę UniTherm i PRIME. To jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie bram garażowych na rynku. Wiele dobrego można powiedzieć o ich cechach, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka – doskonała termoizolacja, wytrzymałość i najlepsze materiały. Dziś jednak skupiamy się na tym, co widać.

Okna dla nowoczesnego domu

Okna to pierwszy element stolarki, który montujemy w domu. To szczególnie istotna decyzja, bo wpłynie później na decyzje dotyczącą pozostałych elementów stolarki. Jeśli chcemy zachować odpowiednią harmonię fasady nie można dobierać bramy garażowej, okien i drzwi niezależnie od siebie. Choć są od siebie całkowicie oddzielne, powinny tworzyć komplet – harmonijny zestaw.

W przypadku nowoczesnych domów warto zdecydować się na okna aluminiowe ­– są droższe, ale doskonale podkreślają ich charakter. Ekonomicznym rozwiązaniem – a dającym bardzo zbliżony efekt – są okna PVC z nakładką aluminiową.

Nowoczesny dom – jakie wybrać drzwi?

Drzwi to ten element domu, z którym spotykamy się najczęściej. Widzą go również wszyscy nasi goście. O ile ogrodzenie i fasada robią „pierwsze wrażenie”, o tyle drzwi są wstępem do oceny najważniejsze części domu – jego wnętrza. Trzeba zadbać, by łączyły wizualnie otoczenie budynku z jego fasadą i wnętrzem. To trudne, ale nie niemożliwe.

Zacznijmy od materiału. Musi gwarantować bezpieczeństwo, być trwały i odpowiednio izolować – a równocześnie wyglądać perfekcyjnie. Wszystkie te zalety łączy w sobie aluminium. Ponadto jest ono bardzo uniwersalne i poddaje się bez problemu naszej wyobraźni.

Flagowymi drzwiami aluminiowymi marki WIŚNIOWSKI są te z linii CREO i DECO. Ich olbrzymią zaletą jest mnogość kolorów i oklein, które mogą zostać użyte do ich wykończenia.

Kochasz naturę i chcesz, by w Twoim domu pojawiły się naturalne akcenty? Wybieraj spośród kilkudziesięciu oklein drewnopodobnych. Wolisz coś bardziej industrialnego? Czeka na Ciebie paleta kolorów RAL i kolekcja Home Inclusive 2.0.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wzór 300 drzwi CREO. Jak wygląda? Nie ma określonego designu, bo każdy z nas może go całkowicie spersonalizować: umieścić na drzwiach motyw, który pojawia się później w domu, wyróżnić skrzydło dodatkowym kolorem, zdecydować się na nietypowe przeszklenia. Można wybierać praktycznie bez ograniczeń.

Ogrodzenie w nowoczesnym stylu – jakie wybrać?

Ogrodzenie nie jest oddzielnym elementem posesji. Musi odwoływać się i łączyć wizualnie z bryłą budynku lub jej dominującymi częściami. Nowoczesne domy doskonale zgrają się z klasycznymi wzorami: z horyzontalnymi lub wertykalnymi liniami ogrodzenia. Lepiej zrezygnować z barokowych i bogatych zdobień na rzecz prostego projektu.

Po pierwsze gwarantuje to nam pełną uniwersalność ogrodzenia. Klasyka nie wychodzi z mody – w ciągu dekad nie straci więc nic na swoim urodzie. Doskonałym przykładem nowoczesnych wzorów ogrodzeń jest kolekcja MODERN od marki WIŚNIOWSKI.

Nowoczesny dom. Poznaj system Home Inclusive

Wróćmy jeszcze na moment do harmonii, która jest przecież tak istotna w nowoczesnych projektach. Szukanie odpowiednich elementów domu zabiera nam sporo czasu, ale prawdziwym wyzwaniem jest takie ich zestawienie, by stanowiły spójną całość.

To trudne szczególnie jeśli bramy, okna, drzwi i ogrodzenie kupujemy u zupełnie innych producentów. W takim przypadku kolory, detale, a nawet jakość wykonania mogą się od siebie różnić.

Jest na to proste rozwiązania, bo komplet stolarki oraz ogrodzenie można kupić u jednego producenta. Marka WIŚNIOWSKI nie tylko oferuje wszystkie te elementy, ale również gwarantuje ich spójność i harmonię dzięki systemowi Home Inclusive, który łączy bramy, okna, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI wzorniczo i kolorystycznie.

Wybór produktów właśnie w tym systemie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na poszukiwaniach odpowiednich rozwiązań i daje gwarancję, że dom będzie zachwycał każdym detalem.


źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT