Inteligentne czujniki obciążenia dachu

Właściciel marki Ruukki - fińska korporacja Rautaruukki wyprodukowała inteligentne czujniki obciążenia dachu. Nowatorska technologia wyeliminuje ryzyko zawalenia się dachu, w wyniku zalegających mas śniegu. Jak twierdzą przedstawiciele firmy czujniki sprawdzą się zwłaszcza w północnych szerokościach geograficznych oraz w rejonach wysokogórskich.

Inteligentne czujniki obciążenia dachu

Inteligentne czujniki obciążenia dachu firmy Rautaruukki mogą być montowane zarówno w starych jak i nowych konstrukcjach, które - ze względu na swoją dużą rozpiętość - są narażone na zawalenie się pod wpływem zalegającego śniegu.

"Opracowaliśmy praktyczne rozwiązanie, które poprawia znacząco bezpieczeństwo budynków, zwłaszcza tych, które są usytuowane w północnych szerokościach geograficznych, gdzie obciążenie dachu śniegiem może wzrastać bardzo gwałtownie" - powiedział Jouni Metsämäki, senior vice president Ruukki.

Inteligentne czujniki obciążenia dachu znajdą swoje zastosowanie w budynkach z rozbudowanymi więźbami stalowymi takimi jak: centra handlowe, ośrodki rekreacyjne, centra sportowe, hale magazynowe czy też budynki terminali lotniczych.

Zaletą nowoczesnej technologii jest pełna automatyka. Czujniki w sposób automatyczny wysyłają alert wtedy, kiedy obciążenie dachu osiąga maksymalną wartość. Sygnały z urządzeń pomiarowych przesyłane są za pomocą routera bezprzewodowego do telefonu komórkowego lub na pocztę e-mail.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Ruukki, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Ruukki

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT