Konstrukcje wsporcze marki Budmat stworzą “kręgosłup” jednego z największych w Polsce projektów OZE. Jesteśmy dumni, że nasze produkty będą częścią tego projektu. Dla każdego inwestora najważniejsza jest wysoka jakość, a my taką właśnie gwarantujemy.
Nasze konstrukcje dla farm fotowoltaicznych tworzymy z najlepszego materiału pochodzącego z europejskich hut ArcelorMittal mogących się pochwalić certyfikatem ekologicznej stali XCarb®, który gwarantuje ograniczenie emisji CO2 i dążenie do redukcji śladu węglowego.
- Nasze konstrukcje wsporcze wykonane są ze stali pokrytej metaliczną powłoką Magnelis®, która zapewnia najlepszą ochronę antykorozyjną nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych - powiedział Andrzej Wroński z firmy Budmat. - Odporność na korodowanie jest od 3 do nawet 10 razy wyższa niż w przypadku stali ocynkowanej.
- Przygotowując się wraz z Ergy do budowy projektu, zwracaliśmy szczególną uwagę na znaczący udział renomowanych polskich dostawców i wykonawców, tym samym zdecydowaliśmy się na zakup konstrukcji wsporczych od firmy Budmat - zaznaczył Prezes Lewandpol Holding Andrzej Lewandowski.
Systemy PV marki Budmat są projektowane na indywidualne zamówienie według potrzeb inwestycji. Nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy w połączeniu z doświadczeniem zespołu i zapleczem logistycznym pozwalają spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i projektów.
Zamawiający konstrukcję otrzymują wsparcie na każdym etapie inwestycji, od doradztwa technicznego na etapie ofertowania i projektowania konstrukcji, przez szkolenia i nadzór w trakcie montażu, jak i wsparcia w trakcie eksploatacji instalacji.
Względy ekologiczne odgrywają niebagatelną rolę również przy wyborze odpowiednich produktów do tak dużej inwestycji OZE. Stal jest jednym z najtrwalszych materiałów na świecie, jednak warto odnotować, że w 100% podlega recyklingowi i może być wielokrotnie przetwarzana.
- Od konstrukcji wsporczych zależy bezawaryjna praca całej elektrowni fotowoltaicznej. Inwestor strategicznie istotnej dla Polski farmy OZE postawił na konstrukcje marki Budmat. Przez 30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali wielokrotnie udowodniliśmy, że jesteśmy partnerem godnym zaufania - podkreśla Andrzej Wroński z firmy Budmat.
Budowa farmy solarno-wiatrowej w Kleczewie już trwa, a produkcja energii ma ruszyć jeszcze w 2023 r.
źródło i zdjęcia: Budmat
Komentarze