Realizacja Grupy Burkietowicz: budynek usługowy w technologii szkieletowej

Grupa Burkietowicz zrealizowała w całości klinikę DEA-MED - budynek usługowy w technologii szkieletowej. Budynki użyteczności publicznej opierające się na konstrukcji drewnianej nadal są nowością, zaś w krajach skandynawskich wpisały się na stałe w architekturę krajobrazu, ponieważ panuje tam surowy klimat i trudne warunki pogodowe.

Realizacja Grupy Burkietowicz: budynek usługowy w technologii szkieletowej

Przykładem wykorzystania technologii szkieletowej w realizacji budynków usługowych jest klinika DEA-MED. Zaletami takiego rozwiązania są stałe warunki i wykwalifikowana kadra działająca na miejscu, dlatego brak pracowników budowalnych i ich dostępność nie stanowią problemu. Oprócz drewnianego szkieletu, został zaprojektowany i wykonany dach - wiązary i belki klejone, również zlecony Grupie Burkietowicz. Wszystkie elementy wykonano w fabryce, a następnie dostarczono na budowę.

W budownictwie prefabrykowanym - powtarzalnym - ściany przy zachowaniu tych samych współczynników są mniejszej grubości, dzięki czemu inwestor zyskuje większą powierzchnię budynku. W naszym zakładzie prefabrykacji, w oparciu o nasz projekt techniczny, wykonaliśmy montaż ścian szkieletowych, zgodnie z zakładowym standardem i reżimem technologicznym w najwyższym standardzie obliczeń.

Pomieszczenia kliniki DEA-MED

Główny hol, w którym znajduje się poczekalnia i rejestracja, dzieli klinikę na dwie części. Z poczekalni jest dostęp do ogrodu zimowego. W zachodnim skrzydle znajdują się trzy gabinety kosmetyczne, szatnia, poczekalnia, pomieszczenie porządkowe, magazyn, pokój konferencyjny i toaleta. Natomiast we wschodnio-południowym skrzydle rozmieszczone są cztery gabinety stomatologiczne, poczekalnia, pomieszczenie rentgenowskie, toaleta i pomieszczenie porządkowe.

Wnętrze klinki DEA-MED.

Zalety budynku w technologii szkieletowej

Grupa Burkietowicz wykorzystała rozwiązania mające na celu stworzenie budynku energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska. Zaletami takiej konstrukcji są przejrzyste koszty i niski współczynnik przenikania ciepła, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Drewno w 100% nadaje się do recyklingu - po obróbce otrzymujemy materiał mogący być powtórnie wykorzystany przy produkcji płyt drewnopochodnych, dlatego jest to rozwiązanie ekologiczne. Budownictwo prefabrykowane charakteryzuje się szybkością montażu, a także możliwością pracy w okresie niskich temperatur. Dzięki temu można zrealizować inwestycję o każdej porze roku.

Podstawowe dane budynku kliniki DEA-MED

  • Kubatura budynku: 2 793 m3,
  • Powierzchnia użytkowa budynku: 511 m2,
  • Powierzchnia zabudowy: 609,55 m2,
  • Wysokość budynku: 5,80 m,
  • Długość budynku (elewacja boczna): 35.62m,
  • Szerokości budynku (elewacja frontowa): 24,41 m.

Źródło, zdjęcia, film: Grupa Burkietowicz 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT