Nowe wirtualne możliwości z VELUX ACTIVE

Firma Velux wprowadziła nowość dla swoich klientów - od teraz każdy użytkownik smartfona może wygodnie kontrolować klimat w swoim domu za pomocą mowy.

Nowe wirtualne możliwości z VELUX ACTIVE

VELUX ACTIVE, czyli okna w zasięgu smartfona 

System inteligentnego sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest kompatybilny z Google Assistant. W skrócie oznacza to, że można otwierać i zamykać okna dachowe za pomocą prostych poleceń głosowych.

Dzięki temu połączeniu system VELUX ACTIVE zyskał nową funkcjonalność i możliwość zdalnego, głosowego dostosowania klimatu na poddasz, do własnych potrzeb. Jako pierwszy spośród produktów do sterowania oknami dachowymi był dostosowany do platformy Apple HomeKit, a teraz jest także kompatybilny z Google Smart, Asystentem Google i aplikacją Google Home.

System VELUX ACTIVE łączy w sobie aplikację na smartfona, wewnętrzny czujnik klimatu monitorujący jakość powietrza w pomieszczeniu, przycisk „wyjście" orz bramkę internetową do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi kontrolującą automatyczną obsługę okien dachowych i rolet.

VELUX ACTIVE powstał, aby podnieść komfort użytkowników poddaszy i stale jest doskonalony tak, aby wykorzystywał najnowsze rozwiązania technologiczne sprzyjające zdrowemu i komfortowemu klimatowi w domach.

Wprowadzenie funkcji wydawania poleceń głosowych z użyciem asystenta Google jest udogodnieniem dla osób szukających produktów ułatwiających im wykonywanie codziennych czynności oraz dla tych, którzy już teraz korzystają z aplikacji Google Home.

Dzięki nowej kompatybilności system może być ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Zdalne sterowanie to również idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe i rolety są zainstalowane wysoko – mówi Dominika Majchrzak, kierownik produktów elektrycznych w VELUX Polska.

Nowa funkcja jest również dostępna dla posiadaczy systemu VELUX ACTIVE, którzy kupili go w latach 2018 i 2019. System po podłączeniu do Wi-Fi aktualizuje się samodzielnie. Dzięki temu  nowi klienci kupujący teraz system VELUX ACTIVE będą mogli skorzystać z rozwiązań wprowadzonych w przyszłości.

Zdrowy klimat w pomieszczeniu 

Dzięki VELUX ACTIVE na bieżąco można monitorować temperaturę, wilgotność i stężenie CO2 w domu przy użyciu inteligentnych czujników wewnętrznych. System otwiera i zamyka okna dachowe i rolety, na podstawie danych lokalnych stacji pogodowych oraz z własnych czujników.

Szczególnie zimą - kiedy często zapominamy o wietrzeniu sypialni, gdy gotujemy i chcemy przewietrzyć kuchnię, aby pozbyć się zapachów żywności i CO2, ale także gdy rozpalamy kominek lub świeczki zapachowe i powinniśmy przewietrzyć pomieszczenie, funkcja ta znajdzie swoje zastosowanie.

System wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie, bazując na lokalnych warunkach pogodowych. Np. gdy wykryje, że w domu jest zbyt wilgotno automatycznie otworzy okna, by przewietrzyć pomieszczenie lub opuści rolety, gdy otrzyma informacje ze stacji pogodowej o zbliżającej się burzy.

Ważne, żeby system można było dopasować pod swoje potrzeby, tego również nie brakuje w przypadku VELUX ACTIVE.  System ten współpracuje z roletami, markizami i oknami dachowymi VELUX INTEGRA® zasilanymi elektrycznie lub solarnie, które wyposażono w zewnętrzny czujnik deszczu.

System jest zintegrowany z czujnikiem i w przypadku nieprzewidzianego deszczu unieważnia algorytm bazujący na danych z lokalnych stacji pogodowych. Już po spadnięciu pierwszej kropli, okna dachowe automatycznie się zamkną.

System kontroli można zamontować w nowobudowanych domach, ale także w tych już użytkowanych. Ważne, aby do okien sterowanych elektrycznie doprowadzone było zasilanie prądem lub solarne.

Zdalna kontrola w trosce klimatu

Aplikacja VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android, dzięki temu można zdalnie zamykać i otwierać wszystkie produkty z aplikacji na smartfonie. Dodatkowo niezależnie od tego, gdzie znajdujemy się i co robimy, możemy bez wysiłku otwierać i zamykać okna i rolety, dzięki prostym poleceniom głosowym korzystając z Google Assistant lub Apple HomeKit.

System charakteryzuje prostą i intuicyjną obsługą. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

Aby wietrzenie odbywało się przez klapy wentylacyjne, należ wybrać opcje "wyjście". System będzie aktywny, ale tylko w trybie nieobecności w domu. Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników, umożliwia bowiem zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. 

Źródło i zdjęcia: VELUX 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE