Rozbudowa Tartaku Burkietowicz nabiera tempa

Do Odolanowa dotarły pierwsze z 13 tirów zawierających komponenty nowoczesnego centrum przecierania DWK SG. Zmodernizowany zakład osiągnie zdolność przetarcia 50 tys. m3 kłód rocznie w trybie jednozmianowym i stanie się jednym z najnowocześniejszych tartaków w kraju. Próbne uruchomienie nowej linii zaplanowano na III kwartał 2015 r. Wartość inwestycji ma zamknąć się w kwocie 3 mln euro.

Rozbudowa Tartaku Burkietowicz nabiera tempa

Centrum przecierania wyposażone w pilarki tarczowe EWD to rozwiązanie zaprojektowane dla średnich oraz dużych tartaków. Umożliwia obróbkę kłód o długości od 2,5 do 14 metrów oraz średnicy do 80 cm. Nowa linia technologiczna będzie w stanie w ciągu minuty przerobić do 60 metrów bieżących kłód. Dla porównania - w technologii traków ramowych, prędkość cięcia wynosi do 12 metrów.

Kolejnym atutem linii EWD jest elastyczność, mówi Marcin Burkietowicz, właściciel firmy. 6 ruchomych pił tarczowych pozwala na inny rozkrój każdej kolejnej kłody. Pozwala to błyskawicznie reagować na pojawiające się potrzeby, bez zbędnych przerw w produkcji. Dzięki temu każde, nawet drobne zlecenie realizowane może być bez zwłoki. Próbne uruchomienie linii planujemy na sierpień, a rozpoczęcie produkcji na październik tego roku. Wszystkie niezbędne komponenty są już na miejscu, kalibrujemy urządzenia i wdrażamy procedury.

Tartak Burkietowicz jest firmą rodzinną od 1895 r. Na jego bazie w 2002 r. uruchomiona została w Odolanowie produkcja wiązarów dachowych. Wiązary Burkietowicz produkują dziś niemal 1/3 wytwarzanych w Polsce wiązarów, łączonych w technologii płytek wielokolcowych. Firma zatrudnia 70 osób. Modernizacja tartaku Burkietowicz nie spowoduje redukcji zatrudnienia. Zwrot z inwestycji planowany jest w perspektywie 10-letniej.

źródło i zdjęcie: Tartak Burkietowicz

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT