Diament Forbesa 2015 dla Wiązarów Burkietowicz

Ranking analityków wywiadowni gospodarczej Bisonde Polska oraz redakcji miesięcznika Forbes, wyłonił przedsiębiorstwa, które osiągnęły w 2014 r. największy przeciętny roczny wzrost wartości. To już drugie w tym roku - po Gazelach Biznesu - wyróżnienie dla firmy Wiązary Burkietowicz z Odolanowa.

Diament Forbesa 2015 dla Wiązarów Burkietowicz

Diamenty Forbesa przyznawane są firmom, których przychody ze sprzedaży wyniosły powyżej 5 mln złotych. Wyróżnienia trafiają do przedsiębiorstw, które są także rentowne, nie zalegają z płatnościami oraz legitymują się wysoką płynnością bieżącą. W tegorocznej edycji znalazło się blisko 20 proc. mniej firm niż w roku ubiegłym, co - zdaniem analityków Forbesa - sygnalizuje wejście polskiej gospodarki w fazę wolniejszego lecz stabilnego wzrostu.

Wiązary Burkietowicz to krajowy lider produkcji prefabrykowanych konstrukcji z litego drewna. Od 2002 r. projektuje, produkuje i montuje na budynkach wiązary dachowe łączone w technologii Mitek®. Niemal 1/3 produkowanych w Polsce wiązarów wytwarzanych w technologii Mitek®, powstaje w firmie Wiązary Burkietowicz z Odolanowa. W styczniu 2015 r. spółka poinformowała o wartej 3 mln euro inwestycji w nowoczesny tartak o zdolności przetarcia 50 tys. m3 kłód rocznie na jedną zmianę.

źródło i zdjęcie: Wiązary Burkietowicz

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT