Wykorzystanie winylu w budownictwie

Polichlorek winylu, występujący pod nazwą PCW, ma szerokie spektrum zastosowania na budowie. Produkty wykonane przy użyciu tego materiału są dostępne od przeszło dwudziestu lat, mimo to wciąż niewiele wiemy o jego zaletach i właściwościach.

Wykorzystanie winylu w budownictwie

Praktyczne PCW

PCW jest materiałem niezwykle popularnym w budownictwie. Nic dziwnego, bo przy stosunkowo niewielkim koszcie wytwarzania oferuje wiele korzyści - jest materiałem trudno zapalnym, trwałym, lekkim i nadającym się do długoletnich zastosowań. To właśnie z niego wytwarzane są systemy rynnowe, rury, okiennice, listwy podłogowe, różnego rodzaju folie i wiele innych elementów konstrukcji domu. W przypadku rynien producenci gwarantują żywotność na poziomie nawet pięćdziesięciu lat, chociaż na naszym rynku są używane dopiero od dwóch dekad.

Rynny z wysokoudarowego polichlorku winylu

Rynny stanowią niezwykle istotny element dachu. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej z dachu i tym samym ochrona elewacji przed zaciekami. W naszym klimacie oznacza to dużo pracy - rynny w Polsce muszą odprowadzić ilość wody potrzebnej do wypełnienia aż 187 tys. Stadionów Narodowych! Aż tyle wody spada co roku na obszar naszego kraju. Aby jak najlepiej podołać temu odpowiedzialnemu zadaniu, najlepiej zainwestować w sprawdzony produkt. Kompletny system dachowy BRAAS to nie tylko izolacje, systemy solarne czy bogaty wybór dachówek. W ofercie marki klienci znajdą również wysokiej jakości system rynnowy StabiCor z wysokoudarowego polichlorku winylu. Jest to rozwiązanie łączące funkcjonalność, estetykę oraz łatwość w montażu.

PCW - lekki i wytrzymały materiał na lata

PCW jest materiałem lekkim, ale również niezwykle wytrzymałym. To właśnie połączenie powyższych dwóch kluczowych właściwości zdecydowało o tym, że rynny marki BRAAS są zbudowane z polichlorku winylu. Są odporne nie tylko na działanie promieni UV i czynników atmosferycznych, ale dzięki zastosowaniu zamkniętych profili wzmacniających są również wysoce odporne na odkształcenia. Ponadto perfekcyjnie opracowany system połączeń zaciskowych gwarantuje łatwy montaż bez klejenia bądź lutowania, zapewniając stabilność i trwałość połączeń.

Rynny marki BRAAS dostępne są w dwóch kolorach: ciemny brąz oraz połyskująca miedź, które idealnie wkomponują się w każdy rodzaj elewacji.

Decydując się na rynnę z PCW niestraszny nam będzie żaden deszcz czy wichura - materiał nie zardzewieje i nie zniszczy się tak łatwo, zapewniając spokój ducha przez wiele lat. A w spokojnej atmosferze przy jesiennym akompaniamencie kropel deszczu będziemy mieli okazję docenić jeszcze jedną zaletę winylu - zaletę dźwięku z winylowej płyty.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT