Nasza organizacja cieszy się dużym zaufaniem Grupy, czego dowodem jest powierzenie nam kolejnych inwestycji, jak np. finalizowana budowa linii do produkcji sufitów akustycznych ROCKFON. Należy również dodać, że jako ROCKWOOL Polska zarządzamy takimi rynkami jak czeski, słowacki, węgierski, estoński, litewski i łotewski. Polskie zakłady mają się bardzo dobrze: do dzisiaj zdobyliśmy już około 50 nagród i wyróżnień, opowiada Andrzej Kielar, prezes ROCKWOOL Polska od 2004 r.
W czerwcu 1993 r. ROCKWOOL International związał się z Polską, kupując i modernizując fabrykę Izolacja Cigacice. Od tego momentu wysokiej jakości skalna wełna mineralna produkowana jest bezpośrednio w Polsce. Do tej pory firma zainwestowała nad Wisłą już ponad miliard złotych. Dzisiaj ROCKWOOL Polska zarządza rynkami krajów Europy Środkowo - Wschodniej i zatrudnia przeszło 1000 osób, produkując 400 000 ton wełny w skali roku.
Pierwsze dostawy produktów ROCKWOOL na polski rynek miały miejsce na długo przed transformacją ustrojową, jeszcze w roku 1962. Sprowadzana z Danii wełna mineralna była wykorzystywana przez trzy słynne stocznie: w Gdańsku, Gdyni i w Szczecinie. Wcześniejsze, dobre relacje handlowe spowodowały, że demokratyczna już Polska znalazła się w centrum zainteresowania Duńczyków. Widząc potencjał rynku, w 1992 r. ROCKWOOL otworzył swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Następnym krokiem był już zakup zakładu w Cigacicach, a nieco później - w Małkini.
Zakład Rockwool 1993 r. | Podpisanie umowy | Zakład Rockwool obecnie |
W polskich budynkach mieszkalnych, biurowych, handlowych, hotelach oraz w halach i magazynach zastosowano już ponad 8 milionów metrów kwadratowych skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL. Materiały zastosowano przy wielu prestiżowych inwestycjach: wełna z Małkini i Cigacic ociepla m.in. warszawskie Centrum Nauki Kopernik, Stary Browar w Poznaniu, Galerię Krakowską, Stadion Narodowy w Warszawie czy Floating Arena w Szczecinie.
źródło i zdjęcia: Rockwool
Komentarze