Prezydent IFD wyróżnił polskich dekarzy

Tegoroczna 24 edycja Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii przejdzie do historii jako pierwsza, w której najwyższe miejsca na podium zajęli zawodnicy reprezentujący gospodarza mistrzostw we wszystkich trzech kategoriach konkursowych. Do rywalizacji o tytuły mistrzów świata stanęło 21 drużyn z 11 państw w trzech kategoriach konkursowych. Polska oraz Szwajcaria jako jedyne zgłosiły do konkursu drużyny w każdej technologii.

Prezydent IFD wyróżnił polskich dekarzy

W Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii Polskę reprezentowało sześciu zawodników przygotowywanych przez trzech mentorów.

Kategoria dachu metalowego wyróżniona Nagrodą Prezydenta IFD za realizację zadania dodatkowego:

Leszek Odwrot i Szymon Andrzejewski z oddziału wielkopolskiego PSD - przygotowani przez mentora Marcina Magdziarza (zawodników wystawiła "Firma Budowlana A.Trafas, Andzrej Trafas" z Połajewa)

Kategoria dachu stromego:
Paweł Roszman i Karol Laska z oddziału pomorskiego PSD - przygotowani przez mentora Macieja Roszmana (zawodników wystawiła firma: "F.H.U.B. Zendach")

Kategoria Dachu Płaskiego:

Norbert Zawadzki i najmłodszy zawodnik mistrzostw, Artur Górniak z oddziału kujawsko-pomorskiego PSD - przygotowani przez mentora Henryka Trojanka (zawodników wystawiły firmy: F.W. Dudimar oraz Usługi Blacharsko-Dekarskie Henryk Trojanek z Bydgoszczy)

Nagroda Prezydenta IFD

Dachy metalowe - Polska
Dachy płaskie - Estonia
Dachy skośne - Wielka Brytania

Podczas pierwszego dnia mistrzostw zawodnicy Roszman i Laska pracujący na dachu stromym wyraźnie prowadzili, realizując zadanie konkursowe w płytach Eternit najszybciej pomimo utrudnień w konstrukcji stelaża konkursowego. Za ukończenie zadania przed czasem drużyna zgodnie z nowym regulaminem mistrzostw otrzymała dodatkowe 10 punktów. Również zawodnicy dachu metalowego Andrzejewski i Odwrot realizujący zadanie w blasze na rąbek, ukończyli jako jedni z pierwszych otrzymując dodatkowe punkty.

Drugi dzień mistrzostw będący ostatnim w obowiązkowym w konkursie przyniósł niemałe zaskoczenie wszystkim drużynom w kategorii dachu metalowego, gdzie realizowane było zadnie w pokryciu miedzianym. Organizator przewidział na realizację zadania 8 godzin jednak żadna z drużyn nie ukończyła zadania w przewidzianym czasie. W kategorii dachu stromego zawodnicy pod okiem mentora Macieja Roszmana układali dachówkę karpiówkę ZZ Wancor. Zadanie ukończyli przed czasem jako jedna z czterech drużyn. Zawodnicy startujący na dachu płaskim Zawadzki i Górniak realizując zadanie w papie termozgrzewalnej odłożyli palniki na 20 minut przed końcem wyznaczonego czasu, otrzymując dodatkowe 10 punktów.


Wyniki 24 Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii:

Dachy metalowe

  1. Miejsce - Szwajcaria
  2. Miejsce - Łotwa
  3. Miejsce - Estonia

Dachy płaskie

  1. Miejsce - Szwajcaria
  2. Miejsce - Austria
  3. Miejsce - Estonia

Dachy skośne

  1. Miejsce - Szwajcaria
  2. Miejsce - Austria
  3. Miejsce - Niemcy

Trzeci i zarazem ostatni dzień mistrzostw zawodnicy spędzili na realizowaniu zadania dowolnego. W kategorii dachu płaskiego zawodnicy musieli wykonać dach odwrócony z ogniwem fotowoltaicznym. Reprezentacja polskich dekarzy w ostatnią warstwę dachu wkomponowała logotyp Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy ułożony z kamieni w biało-czerwonych barwach.

Drużyna dachu stromego układała na połaci stelaża konkursowego łupek Rathscheck Schiefer z motywem narodowym, a ku zaskoczeniu Jury prezydenckiego w kategorii dachu metalowego, zawodnicy Andrzejewski i Odwrot razem z mentorem Marcinem Magdziarzem wykonali szczególny motyw świąteczny z paneli elewacyjnych Prefa FX 12, za który otrzymali nagrodę Prezydenta Światowej Federacji Dekarskiej IFD w kategorii freestyle.

źródło i zdjęcia: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT