Konkurs IFD Awards 2015 na najpiękniejszy dach

Konkurs ma charakter ogólnoświatowy, prace do konkursu zgłaszane będą przez wszystkie federacje należące do IFD. W konkursie udział mogą wziąć tylko dekarze ze Stowarzyszeń Członkowskich.

Konkurs IFD Awards 2015 na najpiękniejszy dach

 

Poprzednie edycje IFD Awards czyli ogólnoświatowego konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY DACH dla dekarzy odbyły się w 2011 oraz 2013 r. Już w trakcie tych pierwszych edycji, turniej był jednym z najważniejszych wydarzeń dla Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD. IFD Awards są sposobem na uznanie i wyróżnienie wybitnych standardów w zakresie pracy i bezpieczeństwa pomiędzy firmami z branży dekarskiej.

Zachęcamy Was do pochwalenia się swoimi umiejętnościami, dachami, które wykonaliście. Polska jest na takim samym poziomie jak inne kraje członkowskie więc pokażmy na co Nas stać!!!

W konkursie można zgłosić cały dach lub element dachu.

Konkurs IFD Awards 2015 na najpiękniejszy dach, tak jak w poprzednich edycjach, odbędzie się w czterech kategoriach:

Dachy dwuspadowe/skośne

Łącznie z pokryciami dachów i dużymi elementami, takimi jak płyty włókno-cementowe, czy też małymi elementami, takimi jak dachówki gliniane, dachówki, cementowe, łupki naturalne, blacha włókno-cementowa, gonty bitumiczne, gonty drewniane, inne, niemetalowe pokrycia. Struktury nośne, np. konstrukcja dachu sama w sobie, nie jest wliczana do tej kategorii.

Dachy płaskie

Na potrzeby tej konkurencji, termin "dachy płaskie" rozumie się jako  dachy z konstrukcją wodoszczelną, chroniącą przed powierzchnią bitumiczną, plastikową lub elastomeryczną (lub membranami), a także konstrukcje wodoodporne stosowane w postaci płynnej. Dachy zaliczane do tej konkurencji niekoniecznie muszą być płaskie.

Dachy metalowe

Termin "dachy metalowe" zawiera w sobie pokrycia lekko nachylonych lub dwuspadowych dachów wykonane z dużych lub małych elementów metalowego pokrycia dachowego, w tym: blacha trapezowa (jako górna powłoka), blacha warstwowa, blacha falista, opaska metalowa, blacha metalowa lub panel na drewnianej konstrukcji, samonośne niewielkie elementy metalowego pokrycia dachowego.

Okładziny ścian/fasady

Fasady oznaczają całe pokrycie zewnętrznych ścian pionowych małymi lub dużymi elementami, również tymi z metalu. Zazwyczaj elementy są wentylowane od tyłu. Część tej kategorii stanowią również konstrukcje przemysłowe, takie jak pokrycia warstwowe. Ściany, ściany osłonowe i okładziny (np. dachówek) nie są włączone w tę kategorię.

Dodatkowe punkty lub nagrody specjalne mogą być przyznawane za wyjątkowe inicjatywy, a także w przypadku zadań zakończonych w trakcie trwania projektu -  np. przy rekonstrukcjach.

Pierwszeństwo wzięcia udziału w IFD Awards mają członkowie pełnoprawni oraz członkowie zaproszeni (federacje krajowe) - w imieniu / przy współudziale własnych zakontraktowanych  wykonawców, którzy są zobowiązani do spełnienia najwyższych standardów pracy w różnych sektorach. Członkowie partnerscy IFD również mogą się zgłaszać.

Zachęcamy do zgłaszania członków partnerskich, którzy potwierdzą członkostwo firmy wykonawczej w stowarzyszeniu z członkiem pełnoprawnym IFD.
Wszelkie wyjątki zostaną oddane do rozpatrzenia zarządu IFD.

Należy wypełnić i dostarczyć odpowiednie formularze i  dokumenty. Zgłoszenia muszą dotyczyć projektów, których data zakończenia wyznaczona jest pomiędzy 1 września 2013 a 31 sierpnia 2015 r. Data rozpoczęcia projektu nie jest istotna. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż cztery projekty w jednej kategorii. Każdy projekt wymaga wypełnienia oddzielnego formularza.

Projekty, które spełniają kryteria kilku kategorii, mogą być zgłoszone wyłącznie do jednej z nich (decyzja należy do uczestnika). Budynek z wyraźnie oddzielnymi obszarami (np. płaski dach z płytą bitumiczną i fasada z pokryciem kamiennym) mogą zostać zarejestrowane w więcej niż jednej kategorii.

Należy wypełnić formularz i wskazać wykonawcę zaangażowanego w projekt. Wykonawca musi być członkiem przynajmniej jednego stowarzyszenia handlowego IFD. Należy się upewnić, że zgłoszenie zostało dostarczone przed 31 sierpnia, tylko wówczas będzie rozpatrywane.

Fotografie są bardzo ważną częścią zgłoszenia, wobec tego zaleca się przesłanie ostrych i wyraźnych zdjęć wysokiej rozdzielczości, na których widoczne będą pożądane detale. Należy dołączyć zdjęcia "przed", "w trakcie" i "po", aby sędziowie mogli jak najlepiej ocenić prace. Zdjęcia należy wysyłać drogą  mailową, wraz z dokumentami do PSD - my zajmiemy się wszystkim!

Ocenianie zostanie przeprowadzone przez panel niezależnych specjalistów, którzy są nadzorowani i współpracują z Zarządem IFD. Zgłoszenia oceniane są przez specjalistów osobno dla każdej kategorii. Oceny zostaną przeprowadzone we wrześniu/październiku 2015 r. Decyzja sędziów jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Z każdej kategorii cztery projekty zostaną zgłoszone do następnego etapu. Nastąpi  to po terminie nadsyłania zgłoszeń, ale przed rozpoczęciem kongresu. Nominowani zostaną poinformowani i zaproszeni do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia nagród.

Nominowani mogą/powinni zaprezentować swoje projekty podczas Kongresu IFD, który odbędzie się w dniach 29-31 października 2015 r. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

Zwycięzca każdej kategorii zostanie ogłoszony na Uroczystej Gali podczas Kongresu IFD, w piątek, 30 października 2015 r. w Steigenberger Grandhotel Petersberg w Königswinter (Niemcy). Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone przez zarząd IFD.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie IFD Awards

- prestiż i promocja dla Polski i Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy
- promocja polskiej fachowości na arenie międzynarodowej
- możliwość zdobycia cennych nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursu
- bezpłatny wyjazd na Ceremonię wręczenia nagród w Konigswinter w Niemczech i udział w Gali zapewniony dla zwycięzcy i opłacony przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
- zwiedzanie malowniczego i historycznego miasteczka

źródło i zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT