Świetliki dachowe i fasady w pasywnym systemie nakładkowym Schüco AOC

Konstrukcje świetlików dachowych i fasad z zastosowaniem wielkoformatowych przeszkleń wymagają często kompromisu między szczelnością i parametrami statycznymi a właściwościami termoizolacyjnymi. Systemy nakładkowe Schüco AOC pozwolą zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty.

Świetliki dachowe i fasady w pasywnym systemie nakładkowym Schüco AOC

O prestiżu współczesnej architektury decydują jednocześnie walory estetyczne oraz zrównoważony charakter zastosowanych rozwiązań. Duże przeszklenia pionowych fasad pozwalają uzyskać nowoczesny i przejrzysty wizerunek instytucji. Zapewniają też jasne i otwarte przestrzenie wewnątrz budynku.

Fasada pionowa w systemie nakładkowym Schüco AOCGwarancją energooszczędności i komfortu użytkowania obiektu z dużymi powierzchniami przeszklonymi jest zastosowanie fasad o perfekcyjnych parametrach technicznych. Utrzymywanie przez system Schüco AOC wymaganych parametrów potwierdzone jest certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Dwie wersje systemu - na podkonstrukcji stalowej (ST.SI) i drewnianej (TI.SI) - pozwalają na indywidualne kreowanie estetyki powłoki oraz wnętrza budynku.

Zastosowanie systemów nakładkowych Schüco AOC pozwala na kompleksową i szybką realizację fasad oraz świetlików dachowych w standardzie pasywnym, przy widocznej szerokości profilu 50 i 60 mm. Wykonywane powłoki charakteryzują się najlepszymi na rynku współczynnikami przenikania ciepła - Ucw < 0,8 W/m²K w przypadku fasad i Ucw < 1,0 W/m²K w przypadku świetlików dachowych.

Parametry te są możliwe do uzyskania już przy szkleniu grubości zaledwie 40 mm w przypadku podkonstrukcji drewnianej oraz 45 mm w przypadku podkonstrukcji stalowej. W badaniach przeprowadzonych w Instytucie Domów Pasywnych uwzględniono także występowanie punktowych mostków termicznych powstających na połączeniach śrubowych.

Doskonałe właściwości przeszkleń w systemie nakładkowym Schüco AOC uzyskano dzięki innowacyjnym rozwiązaniom izolatorów z refleksyjnymi powierzchniami, odbijającymi ciepło oraz opatentowanej metodzie montażu z wykorzystaniem zacisków z tworzywa sztucznego. Zakres grubości szklenia od 6 do 58 mm umożliwia wykorzystywanie szyb monolitycznych oraz jedno- i dwukomorowych zestawów niskoemisyjnych. Możliwe jest zastosowanie specjalnych oszkleń akustycznych o wartości Rw fasady i świetlika sięgającej 54 dB, a także antywłamaniowych do klasy WK3 włącznie.

Rozkład obciążeń w konstrukcji fasady pozwala na stosowanie dużych i ciężkich zestawów szybowych. W przypadku systemów na podkonstrukcji drewnianej można montować szyby o masie do 730 kg, a na stalowej - do 1080 kg.

System nakładkowy Schüco AOC 50 (60) TI.SI - podkonstrukcja drewnianaDzięki dwóm wersjom konstrukcji i odpowiednio opracowanym elementom, pasywne systemy nakładkowe Schüco AOC pozwalają na skrócenie czasu montażu nawet do 60%. Można szybko i ekonomicznie realizować szczelne konstrukcje dachów oraz świetlików dachowych o nachyleniu nawet do 7°. Umożliwia to innowacyjna metoda uszczelnienia systemu, która nie wymaga użycia płynnego szczeliwa. Trzy poziomy odwodnienia słupów i rygli umożliwiają efektywne odprowadzanie wody deszczowej oraz właściwą wentylację.

Fasada Schüco AOC 50 (60) TI.SI to oryginalna kombinacja naturalnego charakteru drewna, stali oraz szkła. Odpowiada doskonale wyznacznikom popularnego obecnie minimalizmu skandynawskiego. Drewniano-stalowa konstrukcja daje od zewnątrz efekt imponującej, przeszklonej architektury. Od strony wewnętrznej pozwala uzyskać ciepłą i przyjazną atmosferę.

System nakładkowy Schüco AOC 50 (60) ST.SI - podkonstrukcja stalowaZ kolei system Schüco AOC 50 (60) ST.SI odpowiada potrzebom architektury w stylu postmodernistycznym i high-tech. Na indywidualne kształtowanie wyglądu fasady pozwala duży wybór listew maskujących. System daje także możliwość integracji z panelami fotowoltaicznymi Schüco ProSol TF/TF+, które dodatkowo podnoszą standard energetyczny budynku. Montaż na podkonstrukcji stalowej oparty na technologii mocowania za pomocą bolców eliminuje ryzyko wygięcia profilu i potrzebę czasochłonnego spawania.

Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Schüco International Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT