Wielki kod QR na dachu siedziby Facebooka

Swobodny dostęp do zdjęć satelitarnych, jakim może cieszyć się dzisiaj każdy użytkownik Internetu, skłania wiele firm do poszukiwania nowoczesnych form komunikacji z klientami. Zupełnie awangardowe podejście w tym temacie zaprezentował Facebook, na dachu którego powstał wielki kod QR, który można odczytać właśnie przy pomocy zdjęć satelitarnych.

Wielki kod QR na dachu siedziby Facebooka

QR kod (ang. QR Code, Quick Response), to alfanumeryczny, dwuwymiarowy kod, służący m.in. do kodowania adresów stron internetowych. Odczytywany za pomocą specjalnego oprogramowania zainstalowanego na nowoczesnych telefonach komórkowych, umożliwia szybkie wyświetlenie witryny internetowej w komórce.

Nietypowy kod QR, który namalowano na dachu siedziby Facebooka, powstał w odpowiedzi na projekt Space Hackathon, który uruchomiła amerykańska agencja NASA. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie różnych podmiotów, m.in. firm, do przedstawiania swojej wizji podboju kosmosu. Koncepcje wykorzystania przestrzeni kosmicznej powinny wiązać się m.in. z szeroko pojętą poprawą życia na Ziemi.

Już dzisiaj wiele firm umieszcza swoje dane kontaktowe na mapach satelitarnych. Niewykluczone zatem, że rynek usług lokalizacyjnych poszerzy się o tego typu wizytówki, jak kod QR umieszczany na dachach budynków. Była by to nowość, która umożliwiałaby klientom szybkie dotarcie do stron internetowych firm.

Kod QR, na dachu siedziby Facebooka ma wielkość ok. 13 m2. Został on namalowany nocą, przez 30 pracowników amerykańskiej firmy, którzy wykorzystali do tego celu smołę. Efekt jaki uzyskali, był na tyle dobry, że kod udaje się odczytać ze zdjęć satelitarnych. Po "zeskanowaniu" aparatem telefonu wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie, kod QR kieruje użytkownika do strony http://fbco.de.

źródła: Facebook, Wikipedia, wirtualnemedia.pl, e-biznes.pl
zdjęcia: Facebook

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT