Najważniejszym zagadnieniem które powinno jednak decydować o doborze powłoki jest środowisko, w jakim znajduje się budynek. Powłoki poliestrowe bardzo dobrze sprawdzą się w środowiskach C1, C2 bądź C3 (odpowiednio o: bardzo niskiej, niskiej i średniej korozyjności). Do takich środowisk należą tereny wiejskie, miejskie o niskim stężeniu SO2 oraz nadmorskie o niskim zasoleniu.{logo}
W przypadku terenów o dużym zanieczyszczeniu, przemysłowych o umiarkowanym stężeniu SO2 oraz nadmorskich o umiarkowanym zasoleniu, należy pomyśleć już o nieco bardziej wytrzymałych powłokach. Do takich z pewnością należą powłoki poliuretanowe, jak np. PURMAT i PURLAK.
Zastosowanie w nich grubej, bo aż 50-mikronowej warstwy lakieru poliuretanowego chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, co w praktyce znacznie zmniejsza ryzyko przedwczesnej utraty koloru.
Produkty z powłokami poliuretanowymi to zatem materiały, które sprawdzą się wszędzie - zwłaszcza w wymagających warunkach.
Komentarze