Montaż okien dachowych krok po kroku

Dobre oświetlenie to jeden z czynników branych pod uwagę przy wyborze lokum czy remontach mieszkań. Niektóre przestrzenie wymagają niekonwencjonalnych rozwiązań, jak na przykład w przypadku poddaszy. Aby promienie słoneczne zagościły w pomieszczeniu, należy zainwestować w okna dachowe. Jak szybko i sprawnie zająć się ich montażem? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Montaż okien dachowych krok po kroku

Na świat można spojrzeć z różnych stron - co nieco o rodzajach okien

Komfort korzystającego z okna połaciowego zależy często od sposobu, w jaki jest ono otwierane. Przy wyborze właściwego rodzaju warto więc wziąć pod uwagę preferencje lokatorów mieszkania, a przede wszystkim funkcjonalność rozwiązania. Ze względu na możliwości otwierania okna dachowego wyróżniamy kilka jego wariantów wraz z instruktażem obsługi.

  • Okna obrotowe - montaż wymaga uwzględnienia umiejscowienia osi obrotu na wysokości oczu człowieka znajdującego się w pozycji stojącej.
  • Okna wysokoosiowe - cenną wskazówką jest ulokowanie osi obrotu na poziomie głowy użytkownika.
  • Okna uchylne - to nieco bardziej zaawansowana konstrukcja, która dodatkowo wiąże się z wyższymi kosztami.
  • Okna rozwieralne - przy podejmowaniu działań montażowych należy przede wszystkim zaopatrzyć się w blokadę, która nie pozwoli na zatrzaśnięcie się uchylonego okna.
  • Balkon kolankowy - powstaje w zespoleniu z oknami dachowymi. Dzięki temu pomieszczenie jest odpowiednio doświetlone, a lokator jest w stanie spojrzeć na otoczenie z nieco szerszej perspektywy.

Bez tych materiałów ani rusz

Przy montażu okien dachowych należy zadbać o odpowiednie materiały, które będą odporne na wszelkie uszkodzenia. Gwarancję wytrzymałości zapewniają szyby hartowane oraz klejone warstwowo. Wymienione w pierwszej kolejności cechuje solidność i nawet 7-krotnie większe zabezpieczenie na wszelkie uderzenia w porównaniu do jej tradycyjnych odpowiedników. Ponadto niestraszna jest im zmienność temperatur, a to coraz częściej brany pod uwagę aspekt przy wyborze szyb. Nie można zapominać o wyposażeniu okien w rolety zewnętrzne, wewnętrzne oraz klamki.

Skąd czerpać wiedzę o montażu okien?

W sieci istnieje wiele dostępnych materiałów audiowizualnych, które przedstawiają instruktaż w montażu okien dachowych. Naszą małą podpowiedzią jest sugerowanie się rankingiem określonych nagrań wideo, tzn. hierarchią ich wyświetlania. Za pozycję filmu na liście odpowiada pozycjonowanie.

Mamy kilka rad, które zalecamy uwzględnić w procesie montażu okien dachowych.

  • Po pierwsze: wymiar okien należy dobierać zgodnie z rozstawem krokwi w określonym dachu.
  • Po drugie: montaż trzeba rozpocząć od ościeżnicy, a następnie umieścić wokół niej kołnierz uszczelniający.
  • Po trzecie: ostatnim etapem, z którym przyjdzie się zmierzyć, będzie montaż skrzydła okiennego.

Zazwyczaj okna dachowe dystrybuowane są w zestawie z kołnierzem oraz wszelkimi niezbędnymi elementami. Możesz liczyć również na wsparcie poprzez dołączoną instrukcję.

Artykuł Partnera

Zdjęcie: materiały prasowe

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT