Wiśniowski chroni skarby polskiego lotnictwa

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to kluczowa instytucja kultury w Małopolsce, pełniąca rolę nie tylko strażnika historii, ale także źródła inspiracji i wiedzy o tradycjach lotnictwa w Polsce. Tak wyjątkowe miejsce wymaga szczególnej troski o odpowiednie ogrodzenie i zabezpieczenie terenu.

Wiśniowski chroni skarby polskiego lotnictwa

Muzeum może poszczycić się imponującą kolekcją, obejmującą ponad 250 unikatowych samolotów, szybowców, śmigłowców oraz ponad 140 silników lotniczych, a także tysiące innych eksponatów, takich jak uzbrojenie lotnicze, przyrządy pokładowe, mundury czy odznaczenia.

Zapewnienie bezpieczeństwa tej cennej kolekcji, jak i całemu obiektowi, ma ogromne znaczenie.

Inwestor postawił na wysokiej jakości rozwiązania marki WIŚNIOWSKI, które doskonale sprawdzają się w takich obiektach użyteczności publicznej.

- Zależało nam na doborze jakościowych wyrobów, zwłaszcza z polską myślą produkcyjną. Teren Muzeum Lotnictwa Polskiego odwiedzany jest rocznie przez ponad 204 tysięcy odbiorców, dlatego komfort użytkowania, ale i możliwość bezawaryjnego otwierania i zamykania bramy była dla nas priorytetem w wyborze rozwiązania – powiedziała Magdalena Zaręba, specjalista ds. inwestycji Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Gmach muzeum widziany z lotu ptaka przypomina ogromne śmigło.

Ogrodzenie zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonalności oraz codziennym komforcie użytkowania.

Konstrukcja bramy przemysłowej przesuwnej, samonośna, zamontowana na fundamencie, nie wymaga dodatkowych elementów podporowych.

Brama została osadzona na solidnej szynie jezdnej o wymiarach 130 x 115 x 4 mm.

Krystian Teresiński, menadżer produktu w Dziale Rozwoju Produktów Systemy Ogrodzeniowe w firmie WIŚNIOWSKI, podkreśla, że ogrodzenie, składające się z segmentów wypełnionych profilami o przekroju 25x25 mm oraz bramy przesuwnej typu Pl 130, zostało zrealizowane w kolorze szarości RAL 7016/MAT.

Antracytowy odcień, ceniony przez inwestorów, idealnie współgra z nowoczesną bryłą budynku Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Ten gmach, uważany za jeden z najnowocześniejszych budynków publicznych w Polsce, z lotu ptaka przypomina ogromne śmigło.

Zaprojektowany przez berlińskie biuro projektowe Pysall-Ruge Architekten, nadal zachwyca nowatorskim podejściem do wzornictwa, a system ogrodzenia z bramą stanowi harmonijne dopełnienie całości.


Źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT