Śnieżka po raz 8. w rankingu "200 Największych Polskich Firm"

Ósmy rok z rzędu Śnieżka zajęła miejsce w zestawieniu tygodnika „Wprost”, które prezentuje firmy kontrolowane przez polskich właścicieli z najwyższymi przychodami. Do obecności spółki na liście ponownie przyczyniły się mocne wyniki wypracowane w Polsce.

Śnieżka po raz 8. w rankingu "200 Największych Polskich Firm"

Na swoim rodzimym rynku Grupa Śnieżka utrzymała w 2021 roku bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniły jej niemal dwie trzecie całkowitych przychodów - wyniosły one ponad 527,1 mln zł. To nieznacznie więcej niż rok wcześniej, gdy w wyniku lockdownów i przejścia wielu firm na pracę zdalną Polacy masowo ruszyli do sklepów budowlanych po farby dekoracyjne i inne artykuły remontowe.

W 2021 roku zachowania konsumenckie związane z kupowaniem i używaniem produktów dekoracyjnych wróciły do stanu sprzed pandemii. Mimo to dzięki dużej aktywności marketingowo-sprzedażowej, odpowiednio kształtowanej polityce cenowej oraz utrzymującemu się trendowi wybierania produktów premium, Śnieżka utrzymała udziały rynkowe w wybranych kategoriach produktowych, potwierdzając swoją mocną pozycję rynkową.

Łączne przychody ze wszystkich rynków Grupy wyniosły niemal 794,9 mln zł i zapewniły Śnieżce 189. miejsce w zestawieniu. Uzyskane wyniki przyczyniły się do ustanowienia nowego rekordu przychodów, który zanotowała lista „Wprost”. Jak informuje redakcja, wszystkie firmy obecne w rankingu w 2022 roku łącznie wypracowały niemal bilion złotych przychodu (988 mld zł). To przyczyniło się też do podniesienia tegorocznego progu wejścia do grona „200 Największych Polskich Firm”, który zwiększył się aż o 80 mln zł względem ubiegłorocznego minimum: 655 mln zł.

Śnieżka jest obecna w zestawieniu „200 Największych Polskich Firm” tygodnika „Wprost” od pierwszej edycji, przygotowanej w 2015 roku. W rankingu redakcja uwzględnia wyłącznie spółki kontrolowane przez polskich właścicieli: przedsiębiorców prywatnych, Skarb Państwa lub będące własnością komunalną.

Śnieżka wśród 100 największych eksporterów

Śnieżka została również znów wyróżniona mianem Polskiego Ambasadora przez redakcję „Wprost” w zestawieniu towarzyszącym rankingowi „200 Największych Polskich Firm”. Na liście znalazło się 100 polskich przedsiębiorstw, które eksportują najwięcej. Nasza spółka zajęła w tym roku 79. miejsce.

Źródło i zdjęcie: Śnieżka

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT