Marka Norton posadziła 150 drzew z okazji Dnia Drzewa

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji marka Norton wspólnie z Posadzimy.pl zasadziła 150 nowych drzew. Liczba nie jest przypadkowa, bowiem Norton ma 135 lat doświadczenia w produkcji narzędzi ściernych, z czego od 15 lat oferuje swe produkty klientom w Polsce.

Marka Norton posadziła 150 drzew z okazji Dnia Drzewa

Marka Norton posadziła 150 drzew

Drzewa są płucami naszej planety. W interesie wszystkich jest, aby drzewostany w Polsce funkcjonowały prawidłowo i były odnawiane, dlatego marka Norton zaangażowała się w działania Posadzimy.pl. To kolejny z podjętych kroków do realizacji celu neutralności emisyjnej. Przedstawiciele Norton wierzą, że zarówno te duże działania związane z ekologizacją produkcji i łańcucha dostaw, jak i drobne działania lokalne są ogromną wartością w pracy nad lepszą przyszłością naszej planety.

150 nowych drzew przekłada się na:

  • 166.50 m2 powierzchni lasu
  • 900 kg pochłaniania CO2 na rok
  • 8700 kg ilości zwróconego papieru

Obchody Dnia Drzewa to jedna z inicjatyw podjętych przez Norton i stojącą za nią marką Saint-Gobain. W ubiegłym roku zasadzono 50 drzew na terenie zakładu. Latem tego roku postawiono na terenie zakładu hotel dla owadów. Norton angażuje się także w lokalne akcje proekologiczne i prozdrowotne. Wiele z nich jest inicjatywą samej marki Norton, co wpisuje się w cel "Making the World a Better Home".

źródło i zdjęcia: Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT