Wnętrza w kolorach kończącego się lata - nowe aranżacje

Wrzesień jest miesiącem, podczas którego kończy się kalendarzowe lato, a zaczyna zima. Dla niektórych osób to właśnie barwy w tego okresu są najpiękniejsze. Dzięki kolorom Tikkurila, będzie możliwe zatrzymanie ich na dłużej we własnym domu. 

Wnętrza w kolorach kończącego się lata - nowe aranżacje

Błękit letniego nieba na ścianach

Wyraźnie ciepły odcień błękitu letniego nieba, uchwycony na ścianach dzięki farbie Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 5 w kolorze Y354 Cumulus, będzie wnosił optymizm do wnętrza i pozytywnie nastrajał niezależnie od panującej za oknem aury. Pomalowanie pastelowym kolorem H405 Doll fragmentów ściany oraz - dzięki wykorzystaniu hipoalergicznej emalii Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu - także zagłówka i zestawienie go z ciepłym kolorem S311 Heat, pozwoli na uzyskanie nieoczywistej aranżacji, inspirowanej późno letnimi barwami.

Dopełnieniem kolorystycznym będzie skontrastowanie jednej ze ścian intrygującym kolorem L429 Indigo, przełamującym spokojny i delikatny charakter wnętrza. Finezji sypialni doda barwna, pastelowa pościel i dekoracja z suszonych kwiatów, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w okresie późnego lata i jesieni.

Ciemna, mocna zieleń w salonie

Przybierająca coraz ciemniejsze odcienie zieleń to z kolei pomysł na stworzenie oryginalnego niezwykle szykownego wnętrza, oddającego silny charakter mieszkańców. Ekologiczna farba Tikkurila Optiva Nature Matt 5 w odcieniu M443 jako dominujący we wnętrzu kolor będzie współgrać z oszczędnymi dodatkami w matowym złocie oraz ciemnymi, naturalnymi surowcami, jak kamień czy drewno.

Dla zachowania uroku monochromatycznej stylizacji można wykorzystać emalię Tikkurila Everal Aqua w tym samym odcieniu do pomalowania glazury i kredensu, co pozwoli uzyskać urzekający efekt, a jednocześnie przy niewielkim zaangażowaniu organizacyjnym i finansowym dokonać gruntownej metamorfozy wnętrza. W takiej aranżacji warto postawić na jasną podłogę, która rozświetli pomieszczenie i podbije złote dodatki.

Malując ściany na ciemny, zielony kolor warto zdecydować się na jasną podłogę fot. Tikkurila Polska S.A.

Spójna, łagodna kolorystyka w jadalni

Delikatne piaskowe tonacje sprawdzą się doskonale jako tło w jadani, tworząc błogą atmosferę swobody i rozluźnienia, która ułatwi zwolnienie tempa codziennej pracy i myśli. Pomalowanie ścian w pasy w harmonijnie łączących się odcieniach H456 Straw, X394 Expance i X457 Apatite z palety Tikkurila Symphony pozwoli utrzymać spójną kolorystykę, a jednocześnie w subtelny sposób doda wnętrzu przestrzenności i oryginalności.

Będzie też przywoływać na myśl odbicie ciepłych, choć gasnących promieni słońca. Zbudowanie wystroju na bazie tradycyjnych mebli i dodatków oraz wykorzystanie do ozdoby kwiatów ogrodowych wykreuje prawdziwie sielski klimat.

Kolory w jadalni przypominają o kończącym się lecie fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE