Nowy członek zarządu Grupy Selena

Marek Tomanek został powołany przez Radę Nadzorczą Selena FM SA na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych (Chief Operating Officer, COO). Do tej pory Marek Tomanek był związany z przemysłem automotive.

Nowy członek zarządu Grupy Selena

Nowy członek zarządu ds. operacyjnych 

Swoją nową funkcję obejmie od 25 maja 2020 r. i będzie odpowiedzialny za globalne działania operacyjne Grupy Selena.

Kilka słów od nowego członka zarządu Grupy Selena:

Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Seleny. Przede mną nowe wyzwania. Chciałbym jak najszybciej zrozumieć nowy dla mnie biznes i poznać ludzi, z którymi będę współpracował. Mam w planie odwiedzenie zakładów produkcyjnych, zapoznanie się z technologią i procesami - tak, abym jak najszybciej stał się partnerem dla całego zespołu.

Cenię sobie dobrą współpracę i pracę zespołową. W centrum wszystkiego, co robię, stawiam klienta, bezpieczeństwo oraz etyczne prowadzenie biznesu. Mam nadzieję, że swoją wiedzę operacyjną z branży automotive będę mógł wykorzystać w wielu obszarach operacyjnych w całej Grupie Selena - mówi Marek Tomanek.

Marek Tomanek jest absolwentem Executive MBA University of Minnesota i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Studiował również w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej w Katowicach i na studiach podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

W okresie między 2008 a 2020 r. związany był z Eaton Corporation. W firmie tej pracował na różnych stanowiskach, powiązanych z działalnością operacyjną. Przez dwa lata zajmował stanowisko kierownika fabryki w zakładzie Eatona w Bielsku-Białej, następnie prowadził przez pięć lat działał jako dyrektor zakładu.

W latach 2016-2017 był odpowiedzialny za wprowadzanie i koordynację strategii, działań w obszarze doskonałości operacyjnej, oszczędności i inwestycji w regionie. Kolejne 6 miesięcy spędził prowadząc zakład produkcji zaworów silnikowych w Niemczech. Od końca 2017 roku zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego dla sześciu zakładów w Europie, a od stycznia 2018 roku odpowiadał całościowo za operacyjną produkcję komponentów i systemów dla samochodów oraz ciężarówek w Europie.

Był również zaangażowany w uruchomienie nowych linii produkcyjnych, wprowadzał rozwiązania Industry 4.0, wspomagał system wycen projektów, pracował nad kulturą i poprawą bezpieczeństwa w regionie, zajmował się rozbudową istniejących zakładów produkcyjnych oraz zamykaniem i restrukturyzacją pozostałych w celu osiągnięcia oczekiwanych wyników finansowych regionu. Obecnie swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem będzie dzielił się z Grupą Selena.

Źródło i zdjęcia: Grupa Selena

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE