Nowoczesne aranżacje łazienkowe z bateriami marki Ferro

Jak urządzić strefę umywalki, by była komfortowa, miła dla oka i nie wiała aranżacyjną nudą? Przepis jest prosty: sięgnijmy po wyraziste dodatki, nie bójmy się barw, wyjdźmy poza schemat.

Nowoczesne aranżacje łazienkowe z bateriami marki Ferro

Kolory zagościły w łazienkach. Numer jeden to butelkowa zieleń - zmysłowa i piękna. Szmaragdowy odcień płytek w formie heksagonów na ścianach doskonale komponuje się z szarościami sufitu, podłogi i przecieranej lamperii w strefie umywalki.

To świetna baza, na której można stworzyć coś w stylu urban jungle - miejskiej dżungli. Wprowadźmy rośliny doniczkowe: sukulenty o najrozmaitszych kształtach i kolorach albo rozłożystą monsterę. Niech stoją na podłodze, na kwietnikach zrobionych z taboretów, stolików. W pomieszczeniu powinny królować naturalne dodatki: z drewna, rattanu, bambusa.

W naszej aranżacji uwagę przykuwa duże, okrągłe lustro w drewnianej oprawie, zawieszone na skórzanym pasku. Współgra z umywalką wpuszczaną w blat imitujący drewno z widocznymi sękami i pojemną szafką z szufladami o metalowych relingach. Kropką nad „i” strefy umywalkowej jest prosta w formie, ale elegancka, stojąca bateria umywalkowa Savio z automatycznym korkiem spustowym.

Stojąca bateria umywalkowa z korkiem spustowym clik-clak.

Zieleń urzeka bogactwem odcieni - od soczystej, wiosennej do zgaszonej, malachitowej, a nawet oliwkowej. Pomiędzy nimi w palecie barw znajdują się kolory mięty, pistacji, a także romantyczny i delikatny seledyn.

W kolejnej aranżacji najbardziej wyrazista jest zieleń prostokątnej nablatowej umywalki, współgrająca ze stonowanymi odcieniami płytek. Całość tworze połączenie z bielą ścian, „ciepłem” drewna i połyskującą, chromowaną armaturą (stojąca bateria umywalkowa Algeo Square z korkiem spustowym typu clik-clak). Nad umywalką znajduje się podświetlone lustro.

Bateria ścienna Bora Sensor Power-Safe.

Mniej romantyzmu, więcej klasycznej elegancji - to propozycja łazienki w czerni i odcieniach grafitu oraz antracytu. Czarnej, płaskiej umywalce towarzyszy niemal niewidoczna bezdotykowa bateria ścienna Bora Sensor Power-Safe - przykład armatury ekologicznej i nowoczesnej.

Wyposażono ją m.in. w podwójny system zasilania (bateria 9 V lub zasilacz) i zabezpieczenie przed długotrwałym wypływem wody. Z baterią komponują się estetyczne szklano-chromowane akcesoria - dozownik na mydło, pojemnik na płatki kosmetyczne. Minimalistyczne, dość surowe wnętrze ocieplone jest żółtym światłem lampy oraz dekoracyjnymi świecami.

Nablatowa bateria stojąca Algeo Square.

Antidotum na pośpiech wielkiego miasta, a jednocześnie inspiracja jego rytmem i dynamiką - to łazienka w stylu metropolitan glam. Nowoczesna i luksusowa, pozbawiona wszystkiego co zbędne, pełna najwyższej jakości materiałów. Płytki imitujące czarny kamień naturalny na ścianach i suficie rozjaśnione zostały jasnym „marmurem” na podłodze i bielą ceramiki łazienkowej.

Rządzą wielkie szklane powierzchnie - luster i okien z widokiem na wieżowce - sprawiając, że salon kąpielowy wydaje się jeszcze większy. Dodatki ograniczono do minimum, geometryczne umywalki zestawiono z równie oszczędnymi w formie nablatowymi bateriami stojącymi Algeo Square. W pobliżu zamontowano lusterko kosmetyczne na ramieniu. Komfort, indywidualizm i konsekwentnie stosowana zasada: „less is more”.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE