Do udziału w Forum dotyczącym budownictwa drewnianego zaproszono architektów, konstruktorów, technologów, ale także prawników oraz badaczy rynku z Polski i zagranicy. Głównym założeniem konferencji jest dzielenie się zdobytymi doświadczeniami, pokazywanie zrealizowanych projektów czy przedstawienie obiecujących technologii. Forum to także niebywała szansa do integracji środowiska oraz nawiązania kontaktów zawodowych, które zaowocują kolejnymi projektami.
Przed nowoczesnym budownictwem, opartym na drewnie i tworzywach drzewnych, stoi doskonała perspektywa rozwoju, związana z realizacją strategii EUROPA 2020 czy też z wymogami stawianymi budownictwu pasywnemu. Aby ją wykorzystać, warto sięgać do wiedzy i doświadczeń szwajcarskiego konsorcjum forum-holzbau, które od 2017 roku, poprzez polskiego partnera Forestor Communication, zaczyna nowy rozdział także w Polsce.
- Polska, poprzez otwarcie biura konferencji w Warszawie, dołączyła do prestiżowej szwajcarskiej organizacji Forum Holzbau International, do której należą najlepsze uczelnie kształcące technologów drewna i inżynierów budownictwa drewnianego. W odpowiedzi na potrzebę zwiększania świadomości i wiedzy na temat drewna jako nowoczesnego i ekologicznego materiału budowlanego, organizujemy w 2017 r. w Warszawie Forum Holzbau Polska. Jesteśmy przekonani, że wysoki poziom merytoryczny spotkania będzie gwarantem wysokiej frekwencji, a uczestnicy: architekci i wykonawcy, staną się ambasadorami drewna i budownictwa drewnianego w swoich środowiskach zawodowych - mówiła Małgorzata Wnorowska, Koordynator Forum Holzbau Polska.
źródło i zdjęcia: Fermacell Systemy suchej zabudowy Płyty gipsowo-włóknowe, cementowe
Komentarze