PRODUCENCI
Piotrowice
ul.Piotrowice 106, 27-630  Zawichost
tel. 41 372 11 10, 41 372 11 11, 41 372 11 12, 41 372 11 43, 41 372 11 44

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była głównie do produkcji szkła i cementu, lecz nie była przetwarzana na miejscu. Dopiero rozwój przemysłu farbiarskiego doprowadził w 1986 roku do rozszerzenia profilu produkcji o wypełniacze dolomitowe. W 1993 roku Kopalnia została sprywatyzowana i przyjęła nazwę Zakłady Przetwórstwa Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice Sp. z o.o. Od tej chwili datuje się dynamiczny rozwój Zakładów i poszerzenie profilu produkcji, skupiającego się na wypełniaczach i surowcach mineralnych, o wyroby gotowe chemii budowlanej.

Marka STABILL

W 1997 roku powstaje marka Stabill, pod którą do dnia dzisiejszego sprzedawane są gładzie, gipsy, kleje i szpachle gipsowe. Konsekwentna polityka jakościowa zaowocowała bogatym portfolio stałych odbiorców, pozwalającym na ciągły wzrost wolumenu produkcji. Po zakupie fabryki w Tarnobrzegu, gdzie produkowane są również wypełniacze dolomitowe, nastąpił silny rozwój Spółki. Warunkiem uzyskiwania stabilnych parametrów technicznych wyrobów są najwyższej jakości surowce. Stąd inicjatywa zainwestowania w budowę własnej fabryki gipsu w Rybniku, która rozpoczyna produkcję w 2008 roku.

Marka SATYN

Wieloletnie doświadczenie produkcyjne i marketingowe menedżerów Grupy pozwoliło na ulokowanie na rynku zupełnie nowej, stworzonej od podstaw marki. W ten sposób pod koniec 2010 roku powstaje linia produktów SATYN, która po krótkiej kampanii reklamowej bez trudu toruje sobie drogę w hurcie budowlanym, gdzie dostarczane są wyroby gipsowe, wytwarzane na bazie naturalnych wypełniaczy mineralnych, gipsu naturalnego, gipsu syntetycznego oraz wysokiej jakości polimerów i modyfikatorów, a także wyroby cementowe: kleje do okładzin i ociepleń oraz gładzie i szpachle cementowe. Produkty SATYN znakomicie zdają egzamin podczas wykańczania nowoczesnych, a nawet awangardowych wnętrz. Z drugiej strony pozwalają też na odtworzenie świetności zabytkowych stiuków, kapiteli kolumn i ozdobnych fryzów z precyzją przywodzącą na myśl kunszt dawnych mistrzów.

Marka ALPOL

Po połączeniu Grupy Piotrowice z Grupą ALPOL, wyroby marki ALPOL stały się naturalnym wzmocnieniem pozycji rynkowej całej firmy Piotrowice II. W markę, która funkcjonuje od 1990 roku, zaopatrują się setki dystrybutorów, którzy doceniają walory jakościowe wapna hydratyzowanego tworzonego według nowatorskiej technologii a także wyroby profesjonalnej chemii budowlanej w postaci suchych i mokrych mieszanek budowlanych. Oferta marki ALPOL została usystematyzowana w grupach: zapraw murarskich, spoin i silikonów, tynków, posadzek, farb, gruntów, hydroizolacji, impregnatów, mas polimerowych, gipsów, tynków gipsowych, wapna. Naturalnym wzmocnieniem oferty jest komplementarność tych produktów w ramach rozwiązań systemowych: ociepleń, hydroizolacji i Nanosystemu do klinkieru.

Grupa PIOTROWICE wytwarza produkty w 5 zakładach produkcyjnych
, sprzedając ogółem około 250 wyrobów oraz kilkadziesiąt materiałów uzupełniających do systemów ociepleń i hydroizolacji.

Działalność Grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów obejmującej sprzedaż, logistykę, szkolenia oraz wsparcie techniczne. Dzięki wysokiej jakości oraz stabilnym parametrom technicznym wytwarzanych produktów Grupa zdobyła powszechne uznanie klientów i wiele cenionych certyfikatów jakościowych

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT