Nowy klej do płytek wielkoformatowych ALPOL AK 522 GELOSIL MAX

Firma PIOTROWICE regularnie powiększa swoją ofertę handlową, wprowadzając produkty, których zastosowanie i właściwości są zgodne z oczekiwaniami klientów i zmianami obserwowanymi na rynku. Dotyczy to praktycznie wszystkich grup produktowych, w tym także klejów cementowych do okładzin.

Nowy klej do płytek wielkoformatowych ALPOL AK 522 GELOSIL MAX

W ostatnim czasie produkty z grupy klejów cementowych do okładzin zostały poddane modyfikacjom recepturowym, a także w nazewnictwie i grafice opakowania. Ich celem było zaproponowanie jeszcze lepszych wyrobów o szerszym zastosowaniu i poprawienie przekazu do klienta w celu umożliwienia mu szybkiego i łatwego wyboru produktu.

W maju 2022 roku firma PIOTROWICE wprowadziła do sprzedaży nowy klej: ALPOL AK 522 GELOSIL MAX - klej do płytek żelowy odkształcalny S1 w klasie C2TES1. Jest to kolejny produkt (po ALPOL AK 520) w podgrupie klejów żelowych.

Zastosowana w recepturze, unikalna kombinacja specjalnie modyfikowanych minerałów (w tym aktywowanych pucolan i krzemionki) oraz dodatków zapewnia wyjątkowe własności produktu: wzmacnianie siły wiązania, spójności kleju, jego przyczepności do podłoża oraz akumulacji wody.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX jest klejem o wszechstronnym zastosowaniu, umożliwiającym przyklejanie okładzin różnej nasiąkliwości i wielkości w tym:

  • o największych wymiarach dostępnych na rynku (tzw. megaformatowych),
  • spieków kwarcowych,
  • płytek typu SLIM.

Taka możliwość jest zupełną nowością w naszych klejach, bardzo pożądaną ze względu na coraz większe formaty dostępnych płytek.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX pozwala na dostosowany do potrzeb szeroki zakres regulacji konsystencji roboczej (od tiksotropowej do upłynnionej) przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. Daje również możliwość jednoczesnego wyrwania podłoża i przyklejania płytek na grubszej warstwie kleju (2-15 mm).

Klej nadaje się na podłoża standardowe (nieodkształcalne), krytyczne (odkształcalne) oraz trudne materiałowo, na które mogą być stosowane tylko najlepsze i najmocniejsze kleje z naszej oferty - ALPOL AK 514 i ALPOL AK 515.

W porównaniu do w/w klejów ALPOL AK 522 GELOSIL MAX dopuściliśmy do stosowania na podłogach z desek, powłokach z reaktywnych żywic epoksydowych czy też tworzywie sztucznym ABS.

Produkt dostępny jest w opakowaniu 25 kg.

Źródło i zdjęcie: PIOTROWICE

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT