Łazienka – miejsce relaksu. Jak zaaranżować?

W każdym domu istnieje specjalne miejsce, dedykowane trosce o siebie, gdzie otoczenie sprzyja relaksowi, a pielęgnacyjne rytuały potrafią zdziałać cuda. Mowa tutaj o łazience, która może być zaaranżowana tak, aby codziennie oferować nam wyjątkową odnowę i odpoczynek.

Łazienka – miejsce relaksu. Jak zaaranżować?

Nie ma lepszego miejsca do regeneracji niż otoczenie natury. Dlatego, niezależnie od wielkości naszej łazienki, warto stworzyć miejsce, które za pomocą elementów inspirowanych naturą, będzie działać uspokajająco na nasze zmysły.

Dzięki przykładom aranżacji oferowanym przez markę FERRO, odkryjemy, jak może wyglądać nasza własna oaza spokoju i odprężenia.

Zawsze słoneczna atmosfera

Nic nie dodaje energii tak, jak promienie słoneczne, zwłaszcza w ciągu długich, często szarych jesienno-zimowych wieczorów. A co, jeśli można by utrzymać tę słoneczną aurę przez cały rok, chociażby w łazience?

Projektantowi udało się uzyskać ten efekt w aranżacji, gdzie główną rolę gra elegancka deszczownia z natryskiem i bateria Algeo (patrz zdjęcie otwierające artykuł). To rozwiązanie doskonale pasuje do wnętrz małych łazienek, a także tam, gdzie pragniemy połączyć wannę z prysznicem.

Chromowany zestaw pięknie wybija się na tle żółtej ściany, dając osobie korzystającej z kąpieli wrażenie, jakby cieszyła się nie tylko kąpielą wodną, ale również słoneczną.

Łazienka z wodą w tle

W tej urzekającej łazience najbardziej przyciąga wzrok ściana wyłożona heksagonalnymi płytkami 3D w odcieniu niebieskiego kwarcu, która zachwycająco iskrzy się w świetle wpadającym przez okno. Sprawia to, że podczas kąpieli można poczuć się, jak otoczonym przez morskie fale i tańczące na nich słoneczne promienie.

Elementy drewniane i zielone dodatki sprzyjają odprężeniu i zachęcają do dłuższego pobytu w tym niepowtarzalnym miejscu. Błyszczy tutaj nie tylko ściana, ale również wyrafinowana armatura, w tym zestaw natryskowy Algeo Square oraz baterie umywalkowe z tej samej serii, pokryte elegancką chromowaną powłoką.

Kompozycja ta emanuje świeżością i wygląda niezwykle estetycznie.

FERRO ALGEO SQUARE - bateria umywalkowo-wannowa podtynkowa, wylewka 22 cm, zestaw natryskowy podtynkowy, z baterią.

Naturalne ciepło drewna

Drewno doskonale wprowadza ciepło do wnętrz, nawet tych o bardziej ascetycznym designie. Jako przykład posłużyć może łazienka utrzymana w stylu boho, gdzie ażurowe drewniane elementy pięknie komponują się z minimalistycznym wykończeniem w bieli i szarościach.

Wnętrze to charakteryzuje się drewnianą szafką pod umywalkę oraz ścianką-parawanem, która delikatnie oddziela strefę bidetu i prysznica od reszty przestrzeni, wprowadzając przytulną atmosferę i lekkość do aranżacji.

Drewniane detale, takie jak rama lustra, wieszak na ręczniki czy kosz na pranie, harmonizują z całością. Dla komfortu użytkownika zainstalowano również funkcjonalną armaturę z serii Algeo – bidetową baterię podtynkową z rączką natrysku oraz nablatowy model umywalkowy.

Relaksujące doznania pod prysznicem zapewni elegancki zestaw natryskowy z deszczownią i baterią Algeo.

FERRO Algeo - bateria umywalkowa stojąca nablatowa, podtynkowa bidetowa, zestaw natryskowy z deszczownią i baterią Algeo.

Zieleń przede wszystkim

W tym przytulnie zaprojektowanym łazienkowym salonie roślinność pięknie współgra z drzewami widocznymi przez duże okno sięgające podłogi, tworząc iluzję, że łazienka stanowi naturalne przedłużenie ogrodu, lub odwrotnie, że ogród wprowadza swoją obecność do wnętrza łazienki.

Doniczki z roślinami rozmieszczone w różnych zakątkach harmonizują z drewnianymi elementami podłóg, ścian i sufitu.

FERRO VITTO VERDELINE - bateria umywalkowa nablatowa, bateria bidetowa, bateria wannowa WIZARD SQUARE PRO.

Obecność zieleni jest zauważalna zarówno w obszarze umywalki, gdzie doskonale łączy się ze ścienne lustrami, industrialnym oświetleniem i nablatową baterią z kolekcji Vitto VerdeLine, oszczędzającej wodę, jak i w strefie prysznica oraz wanny, gdzie znajduje się zestaw natryskowy Wizard Square Pro.

Część WC, oddzielona bujną roślinnością doniczkową, również została estetycznie zaprojektowana z bidetem i baterią pasującą do reszty. Wnętrze to łączy w sobie różne barwy natury: brązy, beże, szarości i czernie, ale to zieleń najbardziej nadaje łazience ciepło i przyjazną atmosferę, czyniąc ją wyjątkowo komfortową dla użytkowników.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT