Ażurowe światło w łazience

Wraz z modą boho do łask wróciły plecionki i ażurowe dodatki. Są one obecne również w łazienkowych aranżacjach, dodając wnętrzom lekkości i delikatności. Ażurowe elementy przyjemnie rozpraszają światło, potrafią pięknie przeobrazić wnętrze.

Ażurowe światło w łazience

Boho to styl stawiający na piedestale naturę i wszystko, co jest z nią związane. Cechuje się bezpretensjonalnością i wygodą. Preferuje kolory ziemi, czyli beże i szarości, stawia przede wszystkim na naturalne materiały. Pasuje do ekologicznej filozofii życia.

Łazienka z dekoracyjnymi prześwitami 

W przykładowej aranżacji jasne, ażurowe powierzchnie wprowadzają ciekawy efekt estetyczny oraz kreują przyjemny, bardzo swojski klimat. Ażurowe wypełnienia znajdują się w drzwiczkach drewnianej szafki umywalkowej. Dodają dzięki temu tej prostej bryle wizualnej lekkości, a zarazem atrakcyjnego i niesztampowego wyglądu.

Ażurowy jest również wysoki parawan, stanowiący lekką ściankę, oddzielającą strefę sanitarną od umywalkowej. Prześwity nie izolują od światła, bo też nie ma tu takiej potrzeby. Bardzo ładnie za to je rozpraszają, dając zachwycające efekty wizualne.

Na szafce ustawiono eliptyczną, nablatową, białą umywalkę, której towarzyszy nablatowa bateria Algeo. Ma ona smukły, gładki i błyszczący korpus, długą spłaszczoną wylewkę i zgrabny, dobrze układający się w dłoni uchwyt. Wyposażona jest w regulator ceramiczny, dzięki któremu urządzenie jest trwałe i bezawaryjne.

Strefa sanitarna z praktycznymi rozwiązaniami

Za parawanem w strefie sanitarnej zamontowano baterię bidetową podtynkową Algeo z rączką natrysku (tak zwana bidetka).

Długi wąż i niewielka rączka natrysku baterii pomagają w utrzymaniu higieny osobistej, a także w codziennych czynnościach takich, jak napełnianie wysokich naczyń czy spłukiwanie podłogi w łazience. Instalacja podtynkowa pozwala zachować porządek i nienaganną estetykę pomieszczenia.

Łazienka klimatyczna i funkcjonalna

Z szafką umywalkową koresponduje okrągłe lustro w drewnianej oprawie, w którym odbijają się obrazki z motywami roślinnymi. Też mają drewniane ramki. Z podobnego jasnego drewna są listwy na łączeniu ściany i płytek. W nurt boho wpisują się również szary, kamienny wazonik z kwitnącymi gałązkami, a także duży kosz wiklinowy na pranie.

Za zasłonką z naturalnego materiału znajduje się strefa prysznica. Wyznacza ją imponujący zestaw natryskowy z deszczownią i baterią Algeo. To nie tylko atrakcyjny, ale też bardzo funkcjonalny model. Okrągła głowica talerzowa deszczowni ma średnicę 20 centymetrów.

Przegub kulowy ułatwia regulację jej kąta ustawienia. Rączka natrysku o średnicy 11 centymetrów ma trzy rodzaje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. Zaopatrzenie w system easy clean pozwala z łatwością usunąć kamień wapienny z powierzchni dysz rączki i głowicy deszczowni.

Bateria natryskowa wyposażona jest w regulator ceramiczny. Błyszcząca, chromowana powłoka zestawu współgra z prostokątnymi białymi płytkami ściennymi, ułożonymi aż pod sufit, a także z kafelkami na podłodze, które mają formę kwadratów i szarą, kamienną barwę.

W łazience boho nie może zabraknąć roślin doniczkowych. Ustawiono je na parapecie niedużego okna. Wnoszą do wnętrza mnóstwo pozytywnej energii.

Intrygujący efekt wizualny dają drewniany taboret i drabinka postawiona pod ścianą. Ta ostatnia z powodzeniem będzie pełnić funkcję oryginalnego wieszaka na ręczniki. Bo styl boho wyzwala pokłady kreatywności.


źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT