Jakie kolory pasują do domowego gabinetu?

Wraz z upowszechnieniem się pracy zdalnej posiadanie wygodnego miejsca do pracy stało się szczególnie istotne. Wiele osób docenia teraz ergonomię i komfort zapewniany przez pomieszczenie. Odpowiedni nastrój i motywację do pracy zwiększy także elegancki kolor na ścianach.

Jakie kolory pasują do domowego gabinetu?

Stonowana, elegancka szarość

W niezwykle eleganckim wnętrzu, któremu ton nadaje szarość J495 z palety Tikkurila Symphony, efektownym trickiem na wkomponowanie w jego wystrój domowego biura, będzie wykorzystanie przełamania w industrialnym stylu. Zestawienie znacznych rozmiarów biurka, umieszczonego centralnie na tle ściany ozdobionej sztukateriami, ze stylizowaną lampą i prostym metalowym regałem stworzy spójną kompozycję podkreślającą roboczy i wyróżniający charakter przestrzeni. Zastosowanie naturalnego drewna oraz kwiatów doniczkowych zaznaczy bliskość natury wnętrza pomalowanego ekologicznymi farbami Tikkurila Optiva Nature oraz zapewni wdzięczne połączenie z wystrojem salonu.

Szare ściany w gabinecie
Ściany w pzestronnym gabinet można pomalować z użyciem odcieni szarości fot. Tikkurila Polska S.A.

Kontrastujące biel i czerwień

Kącikowi do pracy zaaranżowanemu na bazie prostych elementów można dodać wyrafinowania dzięki sprytnie przemyślanym szczegółom. Zwykłe biurko zyska zupełnie nowy wymiar w zestawieniu z drabiną przyozdobioną akcesoriami biurowymi czy przypiętymi za pomocą spinaczy grafikami. Przykuwający uwagę efekt  zapewni udekorowanie fragmentu ściany w delikatnym odcieniu F390 Horseradish tą samą farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w wysoce energetycznym kolorze M316 Tomato. Wykorzystanie kwiatów doniczkowych pozwoli dopełnić wnętrze przestrzenie i kolorystycznie. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się pomalować biurko farbą tablicową Tikkurila Liitu, powstanie miejsce, gdzie możemy dać upust kreatywności lub uporządkować myśli, robiąc podręczne notatki.

Ściany gabinetu pomalowane na biało i czerwono
Biel i czerwień w gabinecie pobudzają i motywują do pracy fot. Tikkurila Polska S.A.

Niewielkich rozmiarów gabinet w odcieniach brązu

W razie konieczności zorganizowania miejsca do pracy w salonie, ozdobny i nieinwazyjny kącik można stworzyć bazując na niewielkich rozmiarów drewnianym biurku z charakterem. Połączenie bieli Tikkurila Nature White na ścianach ze stylizowanym krzesłem oraz stonowanymi dekoracjami i kwiatami doniczkowymi stworzy naturalny zakątek, uzupełniający elegancki salon.

Domowy gabinet w brązowym kolorze
Elegancki i małych rozmiarów gabinet utrzymany w brązowej kolorystyce fot. Tikkurila Polska S.A.

źródło i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT