Jaki kolor wybrać do kuchni?

Odpowiednio wybrany kolor do kuchni to podstawa tworzenia spójnej aranżacji. Jasny lub ciemny, stonowany czy żywy - potrafi odmienić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru. Dotyczy to nie tylko mebli i ścian, ale również dodatków oraz akcesoriów meblowych. Czym kierować się przy wyborze dominującego koloru do kuchni?

Jaki kolor wybrać do kuchni?

Biel, czerń i szarości to obecnie najpopularniejsze kolory kuchennych aranżacji, które wpisują się w różnorodne stylistyki. Czysta biel odzwierciedla minimalizm i prostotę. W nieco cieplejszych odcieniach pasuje do przytulnych kuchni angielskich i prowansalskich, a także - np. w połączeniu z drewnem - skandynawskich.

Z drugiej strony uznanie projektantów zdobywa czerń. I to nie tylko w dodatkach, ale również jako główny kolor, np. na frontach szafek czy wyspie kuchennej. Natomiast szarości sprawdzają się, zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i tych industrialnych niczym z loftu.

Jednak coraz chętniej sięgamy również po inne barwy. Popularnością cieszą się delikatne pastele, np. pudrowy róż, ale i nasycone, na ogół zgaszone kolory: zielenie, czerwienie i borda, a także błękity i granaty.

Aranżacja kuchenna Rejs.

Kolor dodatków i akcesoriów kuchennych

Choć dominujące barwy - te zastosowane na ścianach i meblach - z pewnością nadają ton całej aranżacji, to mogą być powtórzone w innych elementach wystroju. Wówczas wnętrze będzie stanowiło kompletną i spójną całość.

Mowa tu przede wszystkim o dodatkach, np. tekstyliach, jak zasłony, obrusy czy serwetki; zastawie i sprzętach AGD, a także akcesoriach meblowych.

- Kolor i rodzaj akcesoriów meblowych - i to nie tylko tych widocznych jak uchwyty, ale również tych ukrytych w szafkach, jak carga, szuflady czy kornery, może być dopełnieniem aranżacji wnętrza lub jego zaprzeczeniem.

- Aby wystrój był spójny, warto, żeby oba elementy nie kontrastowały ze sobą zbyt mocno. Oczywiście nie musimy dobierać barw w 100% identycznych, ale naprawdę warto zadbać, by do siebie pasowały - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu z firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

- Dlatego też REJS proponuje swoje akcesoria nie tylko w najpowszechniejszych dla tego rodzaju produktów szarościach, ale również w innych kolorach.

Wybrane produkty REJS, takie jak uchwyty, kornery, carga i szuflady dostępne są obecnie w uniwersalnej powłoce chromowej, ale także w czystej bieli, głębokiej matowej czerni lub antracycie.

Rejs Corner Comfort.

Co ważne, np. w przypadku systemów do szafek narożnych Corner Comfort i Corner Front, czarne są nie tylko płyty stanowiące dna półek, ale również stelaż.

Podobnie systemy szuflad Slim Box, które wyróżniają się wyjątkowo cienkimi boczkami, utrzymane są całe w modnej, ciemnej szarości. Podobnie zresztą jak dedykowane tej linii organizery i szklane wstawki frontowe.

Źródło i zdjęcia: Rejs

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE