Wykonaj samodzielnie album z podróży

Zrób to sam, czyli wykonaj album ze wspomnieniami z podróży metodą scrapbookingu. To kreatywne zajęcie na długie, jesienne wieczory.

Wykonaj samodzielnie album z podróży

Potrzebne materiały:

 • 1 notatnik (w wybranym rozmiarze),
 • dużo zdjęć wydrukowanych lub wykonanych polaroidem,
 • materiały z podróży: bilety, mapki, ulotki itp.,
 • materiały do dekoracji: papier dekoracyjny i materiały do scrapbookingu - arkusze papieru, folii, tkaniny, sznurek, linka, kolorowe perły, guziki, kamyki, naklejki, konfetti, taśma washi,
 • foremki do modelowania lub konwencjonalna foremka silikonowa,
 • pieczątki (w zależności od upodobań),
 • kilka kolorowych pisaków,
 • 1 podkładka na biurko.

Potrzebne narzędzia:

 • urządzenie do klejenia Gluey firmy Bosch;
 • wkłady klejące do urządzenia Gluey firmy Bosch: klej uniwersalny (bezbarwny), klej kolorowy (żółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny), klej brokatowy (czerwony, zielony, niebieski, srebrny, złoty);
 • nożyczki;
 • linijka.

Klej bezbarwny do mocowania różnych elementów

Zdjęcia wyglądają najlepiej, jeśli są wkomponowane w odpowiednie tło. Urządzeniem do klejenia Gluey i klejem bezbarwnym można przymocować zdjęcia do papieru lub innych materiałów bez widocznych śladów.

Tłem dla zdjęcia może być kawałek kartonu lub tkaniny. Wykonanie tła pozwoli ożywić kolejne strony albumu z podróży. Poszczególne elementy można rozmieścić asymetrycznie. Atrakcyjnie wygląda także miks różnych materiałów, nałożonych na siebie warstwami.

Tak wykonaną kompozycję można ozdobić drobnymi perłami lub połyskującymi kamykami, które za pomocą kropli kleju bezbarwnego umieścimy w rogach zdjęcia. Przy tworzeniu albumu można wykorzystać także sznurki lub girlandy z proporczykami, które układamy w symboliczną trasę podróży i mocujemy klejem.

Klej nadaje się także do zamocowania różnego rodzaju materiałów naturalnych takich jak drewno, kamienie, materiały skórzane, ale także folii oraz szkła. Wystarczy puścić wodze wyobraźni.

Wykonany samodzielnie album z podróży.

Klej kolorowy do dekoracji

Po wklejeniu zdjęć można ozdobić każdą stronę albumu, dodając ornamenty wykonane klejem w różnych kolorach. Z pomocą Gluey można z łatwością podpisać ulubione miejsca lub wstawić datę.

Kolorowe lub brokatowe ramki dodatkowo wyeksponują zdjęcia. Elementy ozdobne takie jak serduszka, gwiazdki, kwiatki lub kropki wykonane za pomocą kleju dodadzą uroku poszczególnym kartom albumu. Kreatywność nie zna granic.

Obiekty trójwymiarowe jako urozmaicenie dekoracji

Przy dekorowaniu albumu można wykorzystać także nieduże obiekty trójwymiarowe, wykonane za pomocą urządzenia Gluey. W tym celu należy wypełnić foremki klejem kolorowym lub brokatowym. Pozostawić do wyschnięcia, a następnie wyjąć z foremek i zamocować w albumie za pomocą kleju bezbarwnego.

Co jeszcze? Można dodać indywidualną pieczęć dla każdej z odwiedzonych miejscowości. Nakładamy kolorowy klej na powierzchnię i przyciskamy stempel.

W albumie można zamocować niewielkie koperty lub przezroczyste saszetki, w których umieścimy piasek z ostatniego pobytu na plaży i zamkniemy za pomocą pieczęci.

W podobny sposób można zamocować niewielkich rozmiarów karteczki z notatkami z podróży. Klejenie, formowanie, dekorowanie - urządzenie do klejenia Gluey pomaga utrwalić najpiękniejsze wspomnienia z podróży.

Źródło i zdjęcia: Bosch

FILMY OSTATNIO DODANE