Zanim zbudujesz dom - pomyśl o ogrodzeniu

Decydując się na projekt domu, skupiamy się głównie na jego kształcie, rozmiarze i praktycznym układzie pomieszczeń. Architekt zazwyczaj przedstawia dom w kontekście ogrodu, ale ogrodzenie rzadko pojawia się na wizualizacjach.

Zanim zbudujesz dom - pomyśl o ogrodzeniu

Powszechnie uważa się, że ogrodzenie to ostatni element realizacji projektu budowlanego. Decyzje o jego wyglądzie i zakupie często podejmowane są przy już malejących zasobach finansowych.

W rezultacie, wielu ludzi sądzi, że muszą wybierać spośród dostępnych opcji w lokalnych sklepach budowlanych, rezygnując z jakości i estetyki. To jednak błędne przekonanie.

Pod koniec budowy domu warto skonsultować kwestię ogrodzenia z projektantem, zastanawiając się, jakie rozwiązanie zaleciłby architekt, biorąc pod uwagę aspekty ekonomiczne, estetyczne i jakościowe.

Firma LEGI oferuje program dla architektów z bibliotekami BIM do Archicada, umożliwiający łatwą integrację różnorodnych ogrodzeń – od posesyjnych, przez przemysłowe, po sportowe – bezpośrednio w projektach.

Dostęp do takich narzędzi pozwala architektom przedstawić klientom kompleksową propozycję, co stanowi nieocenioną korzyść dla obu stron.

Architekt może dopracować projekt w najdrobniejszych szczegółach, a klient otrzymuje szczegółową wizualizację przyszłego ogrodzenia.

Dodatkowo, konfigurator ogrodzeń dostępny na stronie internetowej firmy pozwala na uzyskanie wstępnej wyceny projektu.


Źródło i zdjęcia: LEGI Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT