Ogrodzenie z charakterem - postaw na kolor!

Szukasz ogrodzenia dla swojej posesji. Zainteresowały Cię ogrodzenia panelowe. Kiedy kontaktujesz się w sprawie wyceny, sprzedawca zadaje Ci szereg pytań doprecyzowujących. Pyta czy będzie podmurówka, jaki słupek i grubość prętów paneli Cię interesuje. Chce poznać planowaną wysokość i kolor. „Zaraz, chwileczkę – kolor? To mam jakiś wybór?” – zastanawiasz się.

Ogrodzenie z charakterem - postaw na kolor!

Jeśli  w ogóle myślisz o kolorze ogrodzenia, to w pierwszej chwili przychodzi Ci do głowy szary, zielony, czarny… Tymczasem ogrodzenia LEGI mogą być pomalowane praktycznie w każdym kolorze z podstawowej palety RAL.

Stal pokrywa się powłoką antykorozyjną a następnie nakłada farbę.

Ogrodzenia panelowe LEGI malowane są według podstawowej palety RAL.

Być może w Twojej głowie pojawia się pytanie, które powstało również u mnie, kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z tym określeniem: czym właściwie jest paleta RAL? To nic innego jak ustandaryzowany sposób definiowania barw stosowany w przemyśle i handlu od 1927r.

Powstał w Niemczech na mocy porozumienia rządu z przedsiębiorcami i obejmował wówczas 40 podstawowych barw. Obecnie jest on rozbudowany do ponad 200 barw podstawowych w wersji Classic i blisko 1700 ich odcieni w wersji Design.

Paleta RAL precyzyjnie określa kolory farb dla różnych powierzchni.

Dla ułatwienia każdy kolor ma swój numer. Nie jest to system prawnie unormowany i funkcjonuje raczej na zasadzie umowy ułatwiającej komunikację w temacie kolorów.

Dzięki temu rozumienie odcieni i barw w przemyśle i handlu jest pozbawione wątpliwości przez wszystkie strony ewentualnej transakcji.

Kolor ogrodzenia można wybierać dowolnie z podstawowej palety RAL.

W przypadku systemów ogrodzeniowych LEGI w procesie malowania producent korzysta z podstawowej palety kolorów: RAL Classic.

Jeśli więc zamawiasz ogrodzenie panelowe, warto byś zapoznał się z tabelą kolorów i posługiwał się konkretnym numerem, dzięki czemu unikniesz błędów i nieporozumień.

Zawsze możesz też zajrzeć do biura LEGI w Świdnicy lub Mińsku Mazowieckim albo do partnerskich placówek, których adresy znajdziesz w zakładce „dystrybucja”. Uzyskasz tam nie tylko precyzyjne informacje o zamówieniu, ale także będziesz mógł zobaczyć wzorniki kolorów.


Źródło i zdjęcia: LEGI Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT