Wybierz idealne ogrodzenie - rodzaje, style i funkcje

W dzisiejszych czasach ogrodzenie pełni wiele funkcji: wyznacza granice własności, stanowi barierę ochronną przed nieproszonymi gośćmi oraz jest estetyczną wizytówką posesji. Dlatego warto zadbać o to, by było solidne, trwałe, bezpieczne i dobrze się prezentowało. Nasz krótki poradnik pomoże w wyborze odpowiedniego ogrodzenia.

Wybierz idealne ogrodzenie - rodzaje, style i funkcje

Wybór ogrodzenia posesyjnego zależy od wielu czynników. Kluczowy jest tu własny gust, który powinien harmonizować ze stylem domu i ogrodu. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata, która musi sprawdzać się w różnych sytuacjach i zapewniać funkcjonalne użytkowanie na co dzień.

Ogrodzenie drewniane

To klasyczne rozwiązanie będzie świetnie prezentować się zarówno na niewielkiej posesji w mieście, jak i w okazałej wiejskiej rezydencji. Naturalny budulec nadaje otoczeniu przytulny, naturalny i nieco rustykalny charakter.

Najczęściej wykorzystuje się drewno sosny i świerku.

Mimo sporej wytrzymałości drewna, konieczna jest regularna konserwacja ogrodzenia, w tym malowanie oraz okresowa wymiana sztachet.

W tym celu warto rozważyć konstrukcje WIŚNIOWSKI przeznaczone do indywidualnego wypełnienia. Dostępne są trzy rodzaje konstrukcji – do montażu wypełnienia pionowego, poziomego lub skośnego.

Pozwala to na realizację dowolnego projektu, zapewniając jednocześnie trwałość i bezpieczeństwo ogrodzenia.

Ogrodzenie murowane betonowe

Ogrodzenie betonowe to jedno z najtrwalszych i najodporniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jest odporne na warunki atmosferyczne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Zapewnia skuteczną barierę dla intruzów, idealnie sprawdzając się przy ruchliwych ulicach i w miejscach, gdzie potrzebne jest wyraźne oddzielenie od otoczenia.

Doskonale podkreśla nowoczesny charakter budownictwa, niezależnie od tego, czy jest wykonane z płyt, bloczków czy paneli betonowych.

Ogrodzenie metalowe

Ogrodzenia metalowe są obecnie najpopularniejszym wyborem. Można je łatwo dopasować do architektury domu i otoczenia, oferując szeroką gamę wzorów zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych.

Tego rodzaju ogrodzenia pozwalają na pełne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Dzięki modułowej konstrukcji, można łączyć przęsła i panele ogrodzeniowe, furtki, bramy wjazdowe i słupy w dowolny sposób, co nadaje im uniwersalny charakter.

Sami decydujemy o układzie poszczególnych części, biorąc pod uwagę usytuowanie posesji i charakter domu.

Ogrodzenia metalowe oferują szeroką różnorodność. Jeśli cenimy prywatność, z pewnością znajdziemy nowoczesne ogrodzenia z kształtowników zamkniętych lub pełnych blach, jak te z kolekcji HOME INCLUSIVE oraz MODERN marki WIŚNIOWSKI.

Natomiast chcąc wyeksponować piękny ogród, warto wybrać ogrodzenia ażurowe, na przykład z kolekcji LUX, STYLE lub CLASSIC marki WIŚNIOWSKI, które charakteryzują się lekkością i przeziernością.

Minimalistyczne rozwiązania, pasujące do prostych brył domów, to m.in. kolekcja VARIO, gdzie przęsła z płaskich profili nadają ogrodzeniu lekkości i przezierności.

Wybierając ogrodzenie, warto zdecydować się na trwałe rozwiązanie.

Ogrodzenia metalowe WIŚNIOWSKI cechują się dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Wykonane w technologii DUPLEX, gwarantują odporność na korozję przez długie lata.

Proces ochrony rozpoczyna się od cynkowania ogniowego, gdzie elementy są zanurzane w ciekłym cynku, a następnie malowane metodą proszkową – najbardziej zaawansowaną technologią powlekania. Ogrodzenia wykonane w technologii DUPLEX są trwałe, a WIŚNIOWSKI daje swoim klientom 10-letnią gwarancję antykorozyjną.

Ogrodzenia metalowe można łatwo dopasować do architektury domu i otoczenia.

Ogrodzenie kute

Jest to jedno z najdroższych rozwiązań na ogrodzenie działki. Ogrodzenie kute, wykonane ręcznie w pracowniach kowalstwa artystycznego, stanowi wizytówkę posesji, podkreślając jej unikalny charakter. Choć są bardzo solidne i wytrzymałe, nie zawsze gwarantują wystarczający poziom bezpieczeństwa.

W ofercie WIŚNIOWSKI znajdują się ogrodzenia w tym stylu, dostępne w kolekcjach LUX i STYLE.

Ogrodzenie panelowe kratowe

Ogrodzenia panelowe są często stosowane do ogrodzenia terenów przemysłowych i rekreacyjnych. To rozwiązanie jest znacznie trwalsze i bardziej estetyczne niż siatka ogrodzeniowa.

Mogą również służyć jako uzupełnienie ogrodzenia posesyjnego, szczególnie na tyłach posesji, gdzie wygląd jest mniej istotny.

Na rynku dostępne są panele ogrodzeniowe bez przetłoczeń oraz z przetłoczeniami.

Panele VEGA 2D i VEGA 2D Super od WIŚNIOWSKI posiadają podwójne poziome wzmocnienia z drutu o większej średnicy, co zapewnia wysoką sztywność i trwałość konstrukcji.

Specjalna konstrukcja paneli 3D z przetłoczeniami sprawia, że są one odporne na podmuchy wiatru, odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne.

Ogrodzenia panelowe mogą również służyć jako uzupełnienie ogrodzenia posesyjnego, szczególnie na tyłach posesji.

Ogrodzenie gabionowe

W ostatnich latach ogrodzenia gabionowe zyskały ogromną popularność dzięki swojemu nowoczesnemu, nieco surowemu wyglądowi. Składają się z prostopadłościennych koszy, które można wypełnić dowolnym materiałem, takim jak kamień, szkło czy pocięte drewno.

Mogą stanowić samodzielną konstrukcję lub być uzupełnieniem innych rodzajów ogrodzeń, na przykład panelowych lub betonowych.

W ofercie WIŚNIOWSKI jako gabiony można wykorzystać panele VEGA 2D lub VEGA 2D Super, które są łączone za pomocą specjalnych słupków, tworząc trwałą i estetyczną konstrukcję.

Jakie ogrodzenie posesyjne jest najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Wybór odpowiedniego ogrodzenia dla domu jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim należy określić swoje potrzeby i skonfrontować je z możliwościami, biorąc pod uwagę wymiary posesji oraz specyfikę działki.

Te czynniki mają istotny wpływ na wybór ogrodzenia. Im większa posesja, tym więcej elementów ogrodzenia będzie potrzebne, co zwiększa koszty. Z kolei niewielkie działki mogą wyglądać niekorzystnie przy ciężkich konstrukcjach.

Usytuowanie na wzniesieniu, wąski wjazd czy nietypowy kształt działki mogą wymagać określonego rodzaju bramy wjazdowej.

Ogrodzenie posesji wiąże się także z kosztami, które mogą być znaczące. Drewniany płot będzie miał inną cenę niż ogrodzenie panelowe czy kute.

Warto przemyśleć każde rozwiązanie, biorąc pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale również łatwość montażu, który wpłynie na całkowite koszty, oraz późniejsze koszty utrzymania i serwisowania, które mogą być wykonywane samodzielnie lub zlecane profesjonalistom.

Dobrze jest na początku określić szacunkowy budżet, co zawęzi zakres poszukiwań.

Ostatecznie, warto wybrać ogrodzenie zgodne z własnym gustem i stylistyką, która nam odpowiada, ponieważ będziemy je oglądać codziennie.

Przy okazji warto rozważyć funkcjonalne rozwiązania, takie jak automatyczna brama wjazdowa czy słup ogrodzeniowy MultiBox, w którym kurier może zostawić paczki pod nieobecność domowników.

Wygląd ogrodzenia posesyjnego powinien harmonizować ze stylem domu i ogrodu.

Ogrodzenia WIŚNIOWSKI - funkcjonalna systemowość

Ogrodzenia WIŚNIOWSKI można łatwo dopasować do charakteru każdej posesji.

System bram, furtek, słupów i innych udogodnień pozwala na stworzenie ogrodzenia idealnie odpowiadającego Twoim oczekiwaniom, jednocześnie zachowując spójny wygląd dzięki szerokiej gamie dostępnych wzorów i wykończeń.

To nie tylko gwarancja funkcjonalności, ale również trwałości i bezpieczeństwa każdego dnia.


Źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT