Kurtka robocza BHP – jaką wybrać? Najważniejsze cechy kurtek ochronnych

Realizowanie obowiązków w przestrzeni otwartej zobowiązuje do stosowania odzieży adekwatnej do warunków. Kluczowe jest wyposażenie pracowników w elementy odzieży takie jak kurtki ochronne, co nabiera szczególnego znaczenia w sezonie zimowym. Takie ubrania nie tylko podnoszą komfort pracy, ale również oferują ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Kurtka robocza BHP – jaką wybrać? Najważniejsze cechy kurtek ochronnych

Kurtka ochronna na zimę

W okresie zimowym, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, każdy potrzebuje ciepłej kurtki lub płaszcza. W pewnych profesjach ten element ubioru musi jednak spełniać dodatkowe, specyficzne wymagania.

Osoby pracujące na zewnątrz wymagają nie tylko zapewnienia komfortu termicznego, ale również ochrony przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi.

Specjalistyczna kurtka BHP jest zaprojektowana tak, aby nie ograniczać swobody ruchów, co jest kluczowe podczas wykonywania codziennych zadań. Wyposażona w różnorodne systemy regulacji, takie jak rzepy na rękawach czy membrany, umożliwia idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Materiał, z którego są wykonane te kurtki, charakteryzuje się wydłużoną żywotnością, jest dodatkowo wzmacniany i odporny na uszkodzenia, przy czym zachowuje właściwości zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, izolację termiczną oraz oddychalność.

Kurtki BHP dla kobiet i mężczyzn są również wyposażone w liczne funkcjonalności ułatwiające pracę, takie jak pojemne kieszenie na narzędzia, miarki, telefon czy zabezpieczone przegrody na dokumenty.

Wśród nich wyróżnić można kurtki zimowe odblaskowe BHP, które spełniają rygorystyczne normy odzieży ochronnej, gwarantując bezpieczeństwo i widoczność w trudnych warunkach.

Kurtki robocze softshell

Gdy Twoi pracownicy nie są narażeni na wymagające specjalnej ochrony warunki, takie jak potrzeba odblasków czy dodatkowych wzmocnień, kurtka BHP typu softshell okaże się idealnym rozwiązaniem przy łagodniejszych temperaturach.

Jest to lekka i przewiewna kurtka wykonana z miękkiego, komfortowego materiału, która skutecznie chroni przed wiatrem i opadami. Idealnie sprawdzi się dla zawodowych kierowców, kurierów, na placach budowy czy w serwisach samochodowych.

Model profesjonalnej kurtki BIESE softshell, dostępny w kolorach granatowym lub czarnym, wyróżnia się wysoką elastycznością. Charakteryzuje się przepuszczalnością powietrza na poziomie 1000 g/m²/24h.

Wyposażona jest w trzy funkcjonalne kieszenie oraz elementy odblaskowe z tyłu, co czyni ją odpowiednią na chłodniejsze dni, a także w sytuacjach, gdy praca nie wymaga długotrwałego przebywania na zewnątrz, ale sporadycznych wyjść, np. do klienta.

Natomiast kurtka softshell DITTER z kapturem, charakteryzująca się wysoką wodoszczelnością, gwarantuje komfort pracy w różnorodnych warunkach atmosferycznych. Oferuje ochronę przed wiatrem i deszczem, jednocześnie umożliwiając skórze oddychanie.

Dzięki regulowanym mankietom i odpinanemu kapturowi, kurtkę można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, preferencji oraz specyfiki pracy.

Ochrona w trudnych warunkach

Kurtki ochronne BHP o właściwościach ostrzegawczych stanowią niezbędny element wyposażenia dla pracowników wykonywanych obowiązków na zewnątrz, gdzie kluczowa jest ich widoczność.

Są one wymagane w wielu sektorach, takich jak prace drogowe, budowlane, lotnicze, ratownictwo górskie czy działalność w portach, gdzie specjalistyczna odzież jest nieodzowna. Zimowe kurtki ostrzegawcze stanowią fundament ochrony w takich warunkach.

Przykładowo, kurtka ostrzegawcza OKER jest wyposażona w dwa pasy odblaskowe na barkach i rękawach oraz pas dookoła tułowia, co zapewnia doskonałą widoczność pracownika nawet w nocy, a także chroni przed niskimi temperaturami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Kurtka ta ma funkcjonalne elementy, jak ciemniejszy dolny fragment zabezpieczający przed zabrudzeniami, liczne kieszenie oraz opcje regulacji dla lepszego dopasowania.

Warto zaznaczyć, że kurtki ostrzegawcze dostępne w ofercie Högert Workwear to produkty, które spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Ich jakość potwierdzają nie tylko funkcjonalności i cechy, ale również posiadane certyfikaty.

Stanowią one doskonały wybór dla firm, które muszą dostarczyć swoim pracownikom odpowiednio certyfikowaną odzież ochronną BHP, w tym kurtki spełniające wymagane standardy.

Jakie kurtki BHP mamy do wyboru?

Nie każda profesja wymaga stosowania kurtek ochronnych BHP, które muszą spełniać rygorystyczne standardy. Równie efektywną ochronę przed zimowymi warunkami, a także codzienny komfort i bezpieczeństwo, mogą zapewnić inne modele kurtek zimowych BHP.

Przykładem takiego produktu, który łączy anatomiczne dopasowanie, wyjątkowy komfort użytkowania i trwałość, jest ocieplana kurtka BHP REN. Jest ona doskonale przystosowana do ochrony przed zimnem, wiatrem i deszczem.

Dodatkowo, dzięki elementom odblaskowym, poprawia widoczność pracownika, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo w różnorodnych środowiskach pracy.

Nowoczesna odzież ochronna wyróżnia się nie tylko praktycznością i zgodnością z normami bezpieczeństwa, ale również atrakcyjnym wyglądem. Kurtki zimowe BHP w neutralnych, stylowych kolorach pozwalają na zachowanie profesjonalnego wizerunku w każdej sytuacji.

Takie ubrania idealnie nadają się dla osób pracujących w roli dostawców czy przedstawicieli handlowych, którzy regularnie kontaktują się z klientami i potrzebują prezentować się nienagannie.

Kurtka BHP – znaczenie jakości

Odzież robocza, w tym nie tylko kurtki BHP, ale również spodnie, obuwie i inne elementy, nie jest inwestycją na wiele lat. To komponenty wyposażenia podlegające zużyciu, które z biegiem czasu wymagają wymiany na nowe.

Znaczenie jakości w tym kontekście jest kluczowe, głównie z uwagi na komfort użytkownika. Wygodna odzież robocza znacząco ułatwia wykonywanie codziennych zadań.

Ponadto, wysoka jakość zapewnia pracownikowi pewność, że trwała kurtka robocza BHP nie ulegnie zniszczeniu przy pierwszej okazji, na przykład podczas przenoszenia towarów czy wykonywania prac wymagających kontaktu z zabrudzeniami, jak na budowach dróg czy w wykopach.

Dlatego, inwestując w wyposażenie swoich pracowników, warto postawić na produkty od renomowanych producentów.

Źródło i zdjęcie: Högert Technik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT