Sztachety metalowe – praktyczne i trwałe ogrodzenie

Wśród tradycyjnych metod ogrodzenia działek wyróżniają się płoty z drewnianych sztachet lub siatki. Popularne są również ogrodzenia z kutego żelaza lub kamienia. Alternatywą dla nich mogą być płoty z metalowych sztachet. Te, wykonane z galwanizowanej stali wysokiej jakości, są trwałe wobec warunków atmosferycznych i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Jednak to nie wszystkie ich zalety.

Sztachety metalowe – praktyczne i trwałe ogrodzenie

Zalety sztachet metalowych

Sztachety metalowe cieszą się coraz większą popularnością jako alternatywa dla tradycyjnych sztachet drewnianych. Oferują szereg korzyści, które przekonują klientów do tego wyboru, a jedną z ważniejszych jest ich wysoka trwałość.

Sztachety metalowe produkowane przez firmę Hanbud wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanej stali, która jest dodatkowo powlekana obustronnie powłoką poliestrową. Ten materiał nie koroduje, jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, promieniowanie UV czy różnice temperatur.

Dzięki temu sztachety metalowe nie wymagają corocznej konserwacji i malowania, a przy tym mogą zachować swój niezmienny wygląd przez wiele lat. Uwagę użytkowników zwraca także bogactwo wzorów i kolorów sztachet oferowanych przez firmę Hanbud.

Poszczególne modele różnią się kształtem i szerokością. Klient ma możliwość wyboru spośród sześciu modeli, takich jak Astra, Standard, Emka, Estetic, Sigma i Polo, w wysokości od 50 cm do 200 cm. Dodatkowo każdy model jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych oraz wykończeniu, w połysku, macie, alucynku oraz w powłoce drewnopodobnej.

Tak szeroki wybór pozwala dopasować sztachety do stylu budynku i otoczenia. Ogrodzenie jest jednocześnie integralną częścią posesji, jak i jej estetycznym wyróżnieniem. Ważne, z punktu widzenia oszczędności, są także koszty zakupu sztachet metalowych, które kształtują się znacznie poniżej ceny zakupu kutych ogrodzeń metalowych.

Sztachety metalowe wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanej stali, która jest dodatkowo powlekana obustronnie powłoką poliestrową.

Możliwości montażu

To kolejna zaleta ogrodzeń zbudowanych ze sztachet metalowych. Ich montaż jest prosty i elastyczny, pozwala na dopasowanie ogrodzenia do indywidualnych preferencji. Sztachety metalowe można zamontować na kilka różnych sposobów – w pionie, w poziomie, dwustronnie lub w sposób łukowy.

Najczęstszym sposobem montażu jest montaż w pionie. Wystarczy ustawić słupki w odpowiednich odstępach, a następnie przymocować do nich sztachety za pomocą łączników lub wkrętów. Prześwit między sztachetami można regulować, dostosowując ich rozstawienie do pożądanej prywatności i oczekiwanego wyglądu ogrodzenia.

Alternatywnie, sztachety metalowe mogą być zamontowane w poziomie. W takim przypadku słupki są umieszczane na wysokościach odpowiadających dolnym i górnym krawędziom sztachet. Sztachety są następnie przymocowywane do słupków, tworząc poziome panele. Ten sposób montażu może nadać ogrodzeniu nowoczesny i elegancki wygląd.

Sztachety metalowe oferują również możliwość montażu dwustronnego. Mocuje się je wtedy do słupków w taki sposób, że są widoczne zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ogrodzenia.

Dzięki temu osiągany jest estetyczny wygląd z obu stron, a do tego można swobodnie regulować prześwit między sztachetami wewnątrz ogrodzenia, zapewniając domownikom prywatność.

Istnieją także inne sposoby montażu sztachet metalowych - układ łukowy wypukły lub wklęsły. Warto podkreślić, że montaż sztachet metalowych jest relatywnie prosty i może być wykonany samodzielnie. Podstawowe narzędzia, takie jak poziomica, metrówka, wkrętarka i młotek, są wystarczające do przeprowadzenia całego procesu.

Dodatkowo, firma Hanbud dostarcza filmy instruktażowe, które krok po kroku prezentują montaż sztachet w pionie i w poziomie, co stanowi niewątpliwe ułatwienie dla użytkowników. Ponadto, firma Hanbud oferuje kompletny system montażowy, który obejmuje nie tylko sztachety, ale także poprzeczki, słupki, łączniki oraz wkręty.

Dzięki temu użytkownik nie musi poświęcać czasu na dobór i poszukiwanie poszczególnych komponentów w różnych sklepach. Cały system montażowy jest dostępny w jednym miejscu, co zapewnia wygodę i oszczędność czasu przy realizacji projektu ogrodzenia.

Uwagę zwraca także bogactwo wzorów i kolorów sztachet.

Z czym można łączyć sztachety metalowe?

Aby stworzyć kompletny system ogrodzenia, sztachety metalowe można łączyć z różnymi elementami, takimi jak podmurówki i słupki, niezależnie od ich producenta. Pozwala to na stworzenie bardzo oryginalnego i efektownego ogrodzenia, wpisującego się w inne elementy ogrodu bądź elewacji lub wyróżniającego się na ich tle.

Możliwości aranżacji są wręcz nieograniczone - sztachety metalowe można łączyć ze wszystkimi materiałami – słupkami betonowymi, gabionami. Wszystko zależy od pomysłowości. Podmurówki są elementem fundamentowym, który podtrzymuje ogrodzenie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak beton, kamień lub cegła.

Sztachety metalowe można łączyć z podmurówkami, aby uzyskać stabilną i solidną konstrukcję. Podmurówki mogą być zintegrowane z ogrodzeniem na różne sposoby, na przykład poprzez zamocowanie sztachet na specjalnych uchwytach na podmurówkach lub poprzez montaż sztachet bezpośrednio na nich.

Słupki z kolei pełnią rolę podpór dla sztachet i stabilizują ogrodzenie. Mogą być wykonane z metalu, drewna czy betonu. Sztachety metalowe można łączyć ze słupkami, które są dostępne u różnych producentów.

Słupki można zamocować na podmurówkach lub bezpośrednio w ziemi, w zależności od preferencji i warunków terenowych. Słupki powinny być posadowione odpowiednio odlegle od siebie, aby umożliwić zamocowanie sztachet w równomiernym rozstawie.

Sztachety metalowe to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko pełni swoje praktyczne funkcje, ale również dodaje efektownego elementu architektonicznego.

Koszt sztachet metalowych

Ze względu na szeroko zakres możliwości, aby wycenić ogrodzenie najlepiej jest skorzystać z prostego i intuicyjnego konfiguratora online, który znaleźć można na stronie https://hanbud-ogrodzenia.pl/konfigurator/. Pozwala ona na samodzielną wycenę ogrodzenia sztachetowego, zgodnie z preferowaną wysokością, wybranym wzorem i innymi elementami konfiguracji.

Wycenę wykonać można także bezpośrednio w punktach sprzedaży firmy Hanbud, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Najbliższy punkt sprzedaży względem miejsca zamieszkania można znaleźć korzystając z mapy, która znajduje się na stronie: https://hanbud-ogrodzenia.pl/gdzie-kupic/.

Sztachety metalowe można łączyć ze wszystkimi materiałami – słupkami betonowymi, gabionami.

Podsumowanie

Sztachety metalowe to nowoczesne rozwiązanie, które nie tylko spełnia swoje funkcje praktyczne, ale również stanowi efektowny element architektoniczny.

Minimalistyczne wzornictwo, harmonijne połączenia materiałów, innowacyjne detale oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawiają, że sztachety metalowe są popularnym wyborem dla osób poszukujących estetycznego i nowoczesnego ogrodzenia.


Źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT