Układanie wykładziny na panelach za pomocą Sigan 3 to szybki i bezproblemowy sposób na stworzenie ciepłej i komfortowej podłogi.
Bez potrzeby użycia kleju czy demontażu paneli, możesz cieszyć się eleganckim wyglądem i funkcjonalnością wykładziny dywanowej przez wiele lat.
Przydatne wskazówki
- W przypadku większych pomieszczeń lub cięższych wykładzin, zaleca się użycie dodatkowego kleju do mocowania wykładziny na taśmie Sigan 3.
 - Do precyzyjnego docinania wykładziny używaj ostrego noża lub nożyc do dywanów.
 - Na styku wykładziny z innymi rodzajami podłóg, jak płytki, zastosuj odpowiednie profile wykończeniowe.
 
Dlaczego warto wybrać taśmę Sigan 3?
- Szybka instalacja: innowacyjna technologia UZIN switchTec® gwarantuje natychmiastowe przyklejenie wykładziny do taśmy.
 - Czysty montaż: montaż odbywa się bez kleju, co oznacza brak brudu i nieprzyjemnych zapachów.
 - Cisza podczas prac: brak potrzeby demontażu paneli eliminuje uciążliwy hałas remontowy.
 - Łatwe usuwanie: wykładzinę można bez trudu zdjąć nawet po wielu latach, nie pozostawiając śladów.
 - Ochrona paneli: demontaż nie uszkadza paneli, dzięki czemu mogą być użyte ponownie.
 
Zobacz film: przyklejanie wykładziny na podłodze drewnianej lub laminowanej.
Przygotowanie do montażu
- Dokładne oczyszczenie podłogi: usuń wszelkie zabrudzenia, kurz i tłuszcz. Upewnij się, że powierzchnia paneli jest sucha, gładka i równa.
 - Pomiar pomieszczenia: zmierz dokładnie wymiary pokoju, dodając po 10 cm zapasu z każdej strony.
 - Przycinanie wykładziny: rozwiń wykładzinę w pomieszczeniu i przytnij ją, zostawiając dodatkowe zakładki przy ścianach.
 - Układanie taśmy Sigan 3: na czyste i suche panele rozłóż taśmę Sigan 3 klejącą stroną do dołu. Dopasuj ją do kształtu pomieszczenia i dokładnie dociśnij do podłogi.
 
Montaż wykładziny krok po kroku
- Odklej fragment taśmy: zdejmij około 10 cm papieru ochronnego z taśmy Sigan 3, odsłaniając część klejącej powierzchni.
 - Układanie wykładziny: zawiń brzeg wykładziny na krawędzi pomieszczenia i delikatnie odklejaj papier ochronny z taśmy Sigan 3. Następnie przyłóż wykładzinę do odsłoniętej powierzchni i równomiernie dociśnij ją rękami.
 - Stopniowe przyklejanie wykładziny: powtarzaj te kroki, stopniowo odklejając papier ochronny i przyklejając kolejne części wykładziny. Wygładzaj powierzchnię, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza.
 - Docinanie narożników i zakrętów: w narożnikach oraz przy zaokrągleniach naciągnij wykładzinę i dokładnie przytnij ostrym nożem, dopasowując do kształtu pomieszczenia.
 - Ostateczne wykończenie: starannie dociśnij wykładzinę do taśmy Sigan 3 wzdłuż ścian i przy meblach. Nadmiar materiału przy ścianach możesz zamaskować listwami przypodłogowymi.
 
Stosując się do tych wskazówek, bez trudu samodzielnie zamontujesz wykładzinę na panelach, tworząc przytulną i komfortową przestrzeń w swoim domu.
Źródło i zdjęcia: Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
						

                        
    
Komentarze