Audyt energetyczny w Zakładzie Produkcyjnym URSA Polska

Firma URSA wraz z firmą DEKRA Polska podjęła współpracę w zakresie realizacji audytu energetycznego zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej. Efektem jest wypracowana strategia optymalizacji zużycia energii zakładu produkcyjnego, tak, aby świadomie przyczyniać się do ochrony środowiska.

Audyt energetyczny w Zakładzie Produkcyjnym URSA Polska

Założeniami w strategii ESG firmy URSA są między innymi zachowanie równowagi środowiska naturalnego i chęć dalszej optymalizacji kosztów produkcyjnych, szczególnie w czasie dynamicznych zmian na rynku energii.

Jest to drogowskaz i motywacja dla naszej firmy, aby wciąż poszukiwać nowych sposobów na zwiększenia oszczędności energii także w zakładzie produkcyjnym URSA.

Rozwiązania optymalizacyjne zaproponowane przez ekspertów DEKRA potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia zespołu URSA w zakresie dalszej transformacji energetycznej przedsiębiorstwa.

W celu zmniejszenia zużycia energii, redukcji kosztów operacyjnych oraz dalszego ograniczenia śladu węglowego zakładu przystąpiono do analizy zasugerowanych rozwiązań i wdrożenia dostępnych zmian:

  • zakończono wcześniejszą inwestycję w oświetlenie typu LED i objęto nią także pozostałe, mniejsze i rzadziej oświetlane pomieszczenia np. rozdzielnie elektryczne;
  • poddano kompleksowej analizie potencjał odzysku energii z systemów chłodzenia - podjęto prace nad określeniem sposobu odzysku ciepła z instalacji wody chłodzącej bez negatywnego wpływu na proces produkcji;
  • przeanalizowano możliwość montażu instalacji fotowoltaicznych pod kątem bezpieczeństwa hal produkcyjnych;
  • poddano szczegółowej analizie potencjał odzysku ciepła ze spalin z wanny szklarskiej w kontekście cyklu życia wanny szklarskiej, wpływu na proces produkcji i wykorzystania urządzeń typu ORC.

Więcej na temat oceny i procesu audytu znajdziesz TUTAJ.


źródło i zdjęcia: URSA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT