Isover zaprasza na cykl rozmów z architektami i naukowcami

W ramach projektu Polskie Miasta Przyszłości 2050 odbędzie się cykl rozmów z wybitnymi architektami, naukowcami i biznesmenami. Już teraz obejrzeć i wysłuchać można dwóch wywiadów z architektem Przemo Łukasikiem, współzałożycielem pracowni architektonicznej medusagroup i Natalią Paszkowską, architektką z warszawskiej pracowni WWAA.

Isover zaprasza na cykl rozmów z architektami i naukowcami

Szczegóły projektu Polskie Miasta Przyszłości 2050

Goście zaproszeni do rozmów o przyszłości polskich miast w perspektywie trzech dekad dyskutują o tym, w jakich przestrzeniach będziemy pracować, uczyć się i mieszkać. Poruszają również kwestie komunikacji w miastach przyszłości oraz ekologii i środowiska. Rozmowy w ramach cyklu wywiadów rozpoczynających projekt prowadzi redaktor Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3. Wśród rozmówców znajdą się też mi.in. prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate) czy Mateusz Figaszewski (Solaris).

Cykl wywiadów rozpoczyna rozmowa z Przemo Łukasikiem, współzałożycielem pracowni architektonicznej medusagroup, której zespół zaprojektował m.in. wyrastające tuż przy katowickim Spodku wieżowce .KTW, warszawską Akademia Highschool czy Halę Koszyki. 

Wywiad z Przemo Łukasikiem na temat projektowania miasta przyjaznego mieszkańcom

Drugi wywiad przeprowadzono z Natalią Paszkowską, architektką z warszawskiej pracowni WWAA. Tematem rozmowy było zaprojektowanie szkoły, którą polubią zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. 

Natalia Paszkowska opowiedziała, w jaki sposób powinno projektować się szkoły

źródło i zdjęcie: Isover - Saint-Gobain Construction Products Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE