Budowa domu bez ryzyka zawilgocenia

Inwestycja w dom jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych – będzie mieć realne przełożenie na jakość życia. Budując dom powinniśmy postawić na zdrowe, wysokiej jakości materiały i sprawdzoną markę. Portfolio Wienerberger to tysiące produktów stanowiących kompletne, systemowe rozwiązania, a wśród nich te najbardziej innowacyjne- Porotherm Dryfix.

Budowa domu bez ryzyka zawilgocenia

Jeśli DOM, to z CERAMIKI

Żaden inny materiał nie ma takiej historii i nie został sprawdzony w każdych warunkach przez setki lat jak nowoczesna ceramika. Pomimo, że nie zmieniła swojego naturalnego składu (wciąż jest to wypalana w niemal 1000oC mieszanka naturalnych surowców, głównie gliny) dziś jest to zaawansowany technologicznie produkt, o znacząco lepszych parametrach.

Surowe normy jakościowe, restrykcyjny proces produkcji a także niezależne opinie i certyfikaty, np. PZH gwarantują bezpieczeństwo ceramiki Porotherm dla zdrowia i pewność dokonania doskonałego wyboru. Ceramiczne pustaki Porotherm są niezmiennie wybierane przez klientów ze względu na trwałość i efektywność energetyczną.

Jeśli POROTHERM, to DRYFIX

Zaprawa Dryfix zrewolucjonizowała branżę budowlaną. Coraz bardziej restrykcyjne wymagania cieplne spowodowały, że w technologii budowy dąży się do maksymalnego wyłączenia wody z procesu. Woda w "tradycyjnej" zaprawie oraz nieprzepuszczalne docieplenie to większe straty energii podczas wysychania budynku, ale też ryzyko namnażania się grzybów i pleśni w ścianie. Dziś w murarstwie standardem jest tzw. cienka spoina ograniczająca ilość mokrej zaprawy w murze. Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest sucha, gotowa zaprawa Porotherm Dryfix. Lekkie puszki i poręczny "pistolet" do nakładania zaprawy to wszystko, czego potrzebuje ekipa.

Porotherm T - najnowocześniejszy produkt w grupie Porotherm Dryfix

 • Ceramiczne pustaki o najwyższych parametrach cieplnych.
 • Wypełnione wełną mineralną, łączą w jednym pustaku funkcje konstrukcyjne i termoizolacyjne.
 • Przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych jednowarstwowych w budynkach energooszczędnych.
 • Ocieplenie z naturalnej wełny ukryte w twardej ceramice pozwala na rezygnację mniej trwałej i nieprzepuszczalnej termoizolacji od zewnątrz i zachowanie paroprzepuszczalności ściany.
 • U ściany gr. 44 bez tynku = 0,17 W/m2K)

Dlaczego warto wybrać POROTHERM DRYFIX?

BEZ WILGOCI. Ściana jest zupełnie pozbawiona wody.

 • Mniejsze ryzyko pleśni i grzybów wywołujących alergie
 • Bez mokrej zaprawy i betoniarki - skuteczniejsze utrzymanie porządku na placu budowy

CZAS TO PIENIĄDZ. Szybciej wprowadzisz się do wymarzonego domu.

 • Krótszy czas murowania - murowanie do -5oC, nawet 2x szybciej nawet niż przy zaprawie tradycyjnej, to niższy koszt robocizny i możliwość zamknięcia budowy w jednym sezonie
 • Wytrzymałość - pełna wytrzymałość ściany już po 24 h, a nie 28 dniach

OSZCZĘDNOŚĆ I EKOLOGIA. Porotherm Dryfix nie wymaga piasku, cementu i setek litrów wody.

 • Nie zużywa wody i prądu, co znacznie obniża rachunki
 • Nie zużywa kosztownej energii, na obsługę betoniarki, mieszadeł i osuszanie murów,
 • Zaprawa bezpłatnie dodawana do pustaków Porotherm Dryfix

WSPARCIE EKSPERTÓW. Każda osoba budująca w systemie Porotherm Dryfix może liczyć na profesjonalne szkolenie oraz wsparcie techniczne na dalszych etapach budowy.

 • Nasz Serwisant przyjedzie na budowę a Doradca Techniczny wesprze ekipę w razie wątpliwości
 • Ty i Twoja ekipa zostaniecie profesjonalnie przeszkoleni z pracy w systemie Porotherm Dryfix a nasi Konsultanci Techniczni odpowiedzą na pytania

KOMPLEKSOWOŚĆ I KOMPLEMENTARNOŚĆ. Szeroki asortyment pustaków ceramicznych Porotherm Dryfix i akcesoriów pozwala na wybudowanie każdego typu ściany. Rozwiązanie to jest kompatybilne z pozostałymi elementami systemu, w tym nadprożami i stropami.

GWARANCJA JAKOŚCI. Jakość i trwałość technologii Porotherm Dryfix potwierdzają niezależne badania, certyfikaty i nagrody: Aprobata techniczna Instytutu Techniki Budowlanej, potwierdza parametry zaprawy Porotherm Dryfix, Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, potwierdza bezpieczeństwo dla zdrowia mieszkańców, Złoty medal MTP to wyraz uznania za najwyższy poziom jakości i nowoczesności rozwiązania.

źródło i zdjęcia: Wienerberger

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE