Inwestycja Pinea z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T typu K i Q

Pobierowo to idealne miejsce by zwolnić od miejskiego zgiełku i zabiegania. Kameralnej miejscowości uroku dodaje porastający całe miasteczko sosnowy starodrzew oraz willowy charakter zabudowy. Plaże o naturalnej linii brzegowej, wypełnione drobnym bałtyckim piaskiem ciągną się tu po horyzont, zachęcając do długich spacerów brzegiem morza o każdej porze roku.

Inwestycja Pinea z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T typu K i Q

Inwestycja Pinea w pięknej bałtyckiej scenerii

Inwestycja Pinea jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Cały projekt składa się z 175 nowych apartamentów. Budynki mają 8 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Unikalne walory lokalizacji w połączeniu z całoroczną ofertą usługową oraz obecność w kompleksie hotelu sieci Hilton gwarantują wzrost wartości inwestycji w dłuższej perspektywie. W inwestycji wykorzystano rozwiązania firmy Schöck. 

Balkony o wysięgu 2m, zostały zamontowane na dwóch krawędziach, za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® typu K - do połączeń wspornikowych, oraz typu Q. Pozwoliło to przede wszystkim na zminimalizowanie strat ciepła przez mostek liniowy jaki tworzą płyty balkonowe przy jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych warstw wykończeniowych. Dodatkowo zostały obniżone koszty wykonawcze a estetyka znacznie poprawiona - płyty balkonowe wydają się lżejsze.

Na inwestycji Pinea w Pobierowie wykonano łącznie ponad 1000 mb połączenia żelbetowych płyt balkonowych ze stropem. Balkony o grubości 22 cm prefabrykowane. Klasa odporności ogniowej łączników REI120. Ekwiwalentny współczynnik przenikania ciepła dla przeważającej ilości łączników w połączeniu nie przekracza λeq=0,11 W/(m∙K).

Źródło i zdjęcia: Schöck 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE