Czego użyć do montażu konstrukcji drewnianej w betonie?

Dzięki kotwom fischer FAZ II konstrukcje drewniane wyjątkowo łatwo wpinają się w beton, zapewniając jednocześnie w pełni bezpieczne zamocowanie.

Czego użyć do montażu konstrukcji drewnianej w betonie?

Kotwy fischer do zadań specjalnych

Firma fischer dostarcza produkt, który spełnia najwyższe wymagania montażowe, równocześnie cały czas ulepszając rodzinę tych zamocowań. Większa nośność na ścinanie i przenoszenie obciążeń oraz zmienne głębokości kotwienia zwiększyły zakres zastosowań.

Zgodnie z najnowszą oceną (ETA), nośność kotwy FAZ II na ścinanie i rozciąganie (rozmiary M8 - M12), w spękanym betonie została znacznie podniesiona, umożliwiając wykonanie montażu przy zastosowaniu mniejszej liczby punktów mocujących, przy zachowaniu tego samego poziomu bezpieczeństwa.

Pozwala to na zmniejszenie kosztów oraz nakładu pracy, niezbędnego przy montażu konstrukcji drewnianych w betonie. Wyższa nośność na siły ścinające i rozciągające oraz zmienne głębokości zakotwienia w asortymencie kotew fischer FAZ II, zwiększają opłacalność i poziom elastyczności w konstrukcjach drewnianych, a także w wielu innych zastosowaniach.

Co istotne, nowa ETA umożliwia zmienną głębokość kotwienia w rozmiarach od M8 do M16. Pozwala to obecnie na dokładniejsze doprecyzowanie, zgodne z wymaganym obciążeniem lub istniejącą grubością elementu.

Kotwy fischer umożliwiają wykonanie wielu prac montażowych w budownictwie drewnianym i wielu innych branżach, przy użyciu krótszych kotew, mniejszej głębokości wiercenia i cieńszych elementów betonowych.

Małe odległości od krawędzi i rozstaw osiowy oraz zmienna głębokość kotwienia umożliwiają optymalne mocowanie przy maksymalnych obciążeniach, nawet w trudnych warunkach. Dokument, dopuszcza również parametry montażu, takie jak wiercenie udarowe oraz otwory wiercone techniką diamentową od rozmiaru M8.

Dzięki kotwie fischer FAZ II, kotwienie legarów i belek stało się naprawdę szybkie i proste. Wersja FAZ II HBS wykonana ze stali ocynkowanej i nierdzewnej, umożliwia wyjątkowo szybki i prosty montaż. Bardzo duża podkładka jest zgodna z normą konstrukcji drewnianej DIN 1052 i poprawia przenoszenie obciążenia między kotwami śrubowymi a legarami lub belkami.

Różne warianty kotew śrubowych fischer, takie jak FAZ II GS, zapewniają wysokie wartości obciążeń podczas takich zastosowań, jak konstrukcje drewniane, pręty naprężające i mocowanie belek na małej głębokości zakotwienia, przy niewielkim otworze wiercenia. Montaż belek i legarów staje się szczególnie dopasowany do potrzeb i łatwy do wykonania dzięki FAZ II HBS.

Kotwa FAZ II do mocowania w betonie
Kotwa FAZ II do mocowania w betonie. Fot. fischer Polska

Bardzo duża podkładka jest zgodna z normą konstrukcji drewnianej DIN 1052 i poprawia przenoszenie obciążeń między kotwami sworzniowymi a legarami lub belkami. W ofercie producenta, znajduje się także pierwsza na rynku kotwa sworzniowa, o średnicy zaledwie 6 mm wraz z opcją ETA 1, do montażu w spękanym betonie, za pomocą FAZ II M6. Kotwa może być stosowana do mocowania elementów o grubości do 20 mm.

Ma małą średnicę i głębokość kotwienia wynoszącą zaledwie 40 mm. Parametry te, wpływają na znaczną oszczędność czasu, kosztów i wysiłku użytkownika. Obciążenia są zatem skutecznie osiągane przy jednoczesnym, niewielkim wysiłku.

Wraz z FAZ II H fischer dostarczył również pierwszą na świecie kotwę z nakrętką kołpakową, która otrzymała dopuszczenie ETA. Zaokrąglony kształt łba zapobiega obrażeniom, na przykład przez wystający gwint, i poprawia wygląd widocznych elementów mocowań, takich jak drewniane schody wewnętrzne.

Źródło i zdjęcia: fischer Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE