Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Już niebawem zakończy się rozbudowa hotelu Rialto, który już na początku 2020 roku przywita gości pod szyldem znanej sieci Nobu Hospitality. Pracownika architektoniczna Medusa Group odpowiedzialna jest za projekt nowego skrzydła oraz (częściowo) wnętrz. Nowoczesne systemy aluminiowe marki Aluprof został wykorzystane przy rozbudowie tego obiektu.

Warszawski Nobu Hotel z systemami Aluprof

Nowoczesne systemu od Aluprof 

Nowy obiekt w stolicy, nie jest jeszcze dostępny dla klientów, ale już obudzi sporo emocji. Marka Nobu uważana jest za synonim luksusu i wyszukanego designu. Założyciele Robert De Niro, Nobu Matsuhisy i Meir Teper ciężko pracowali na ogólnoświatową renomę. Sieć obecna jest 40 lokalizacjach (w tym 17 z częścią hotelową) na 5 kontynentach, rocznie obsługując 3 mln gości.

Warszawski punkt przy ul. Wilczej 73, będzie pierwszą filią Nobu w Europie Środkowo-Wschodniej. Pięciogwiazdkowy obiekt położony w biznesowo-rekreacyjnej części miasta pomieści m.in. 120 ekskluzywnych pokoi, sale konferencyjne, strefę fitness i restaurację z doskonałą kuchnią azjatycką.

Hotel lifestylowy to pierwszy tego typu obiekt na polskim rynku. Architekci postawili m.in. na łukowe konstrukcje aluminiowo-szklane, kątowe połączenia ścianek czy ozdobne szprosy naklejane na szkle, podnosząc tym samym walory estetyczne elewacji. Odpowiednie rozwiązania dostarczyła firma Aluprof, producent systemów aluminiowych.

– Tak prestiżowe realizacje wymagają zastosowania innowacyjnych, a zarazem elastycznych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby inwestora, architektów i projektantów, ale też zapewnią bezpieczeństwo i komfort użytkownikom. W budynku po raz pierwszy zastosowano system MB-Skyline, będący najnowszą propozycją naszej firmy. Drzwi przesuwne z ukrytą ramą, dedykowane także dla budownictwa jednorodzinnego rezydencjalnego, są odpowiedzią na panujący obecnie trend na duże przeszklenia i subtelny wygląd profili.

W obiekcie wykorzystano również systemy aluminiowe: okienno-drzwiowe, fasadowe i przeciwpożarowe, wyposażone w szereg funkcjonalności m.in. system okien i drzwi MB-86. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką wytrzymałością nawet w przypadku wielkogabarytowych konstrukcji okiennych. Z kolei system okien odchylno-wysuwnych MB-SR50N OW, poza bardzo dobrymi parametrami akustycznymi, umożliwia efektywną wentylację i odwodnienie, co wydłuża bezawaryjną eksploatację okien.

Warto zwrócić też uwagę na system ściany osłonowo-ryglowej MB-SR50N Efekt, który urzeczywistnił projekt minimalistycznej fasady z giętymi profilami, wąskimi liniami podziału i eleganckimi łukami – mówi Bożena Ryszka z firmy Aluprof.

Widok na Warszawski Nobu Hotel. Fot. Aluprof 

Ważne są również materiały, które wykorzystano do budowy obiektu, charakteryzują się one wysokiej klasy bezpieczeństwem. Jak podkreśla producent, właściwe warunki do ewakuacji zapewniają dostarczone systemy przeciwpożarowe, które posłużą także do wykonania różnych elementów zabudowy wewnętrznej.

Wartość prestiżowej inwestycji szacuje się na 100 mln złotych. Inwestorem jest Tacit Investment działający na rynku nieruchomości premium. Spółka jest właścicielem takich realizacji, jak warszawskie apartamentowce: Cosmopolitan Twarda 4 i Park Lane czy wrocławski Hotel The Bridge.

Źródło i zdjęcia: Aluprof 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE