Gdzie stosuje się zaprawę iniekcyjną fischer FIS EM Plus?

Przy użyciu zaprawy iniekcyjnej fischer FIS EM Plus można bardzo mocno i bezpiecznie mocować w betonowym podłożu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. To niezastąpiony produkt przy najbardziej wymagających inwestycjach takich jak najdłuższe przejście morskie na świecie Hongkong-Zhuhai-Makau w Chinach czy najwyższy posąg świata zwany Statuą Jedności w Indiach. Nowa ocena techniczna potwierdziła, że FIS EM Plus ma żywotność 120 lat, co jest wyjątkową i niespotykaną cechą na rynku.

Gdzie stosuje się zaprawę iniekcyjną fischer FIS EM Plus?

Niezawodne mocowanie z zaprawą epoksydową firmy fischer

FIS EM Plus jest niezawodną zaprawą epoksydową firmy fischer zapewniającą wysokie nośności w betonie (C20 / 25 do C50 / 60). Zaprawa gwarantuje niezawodne zamocowanie nawet na bardzo trudnych obszarach sejsmicznych, ponieważ ma wydaną Ocenę Techniczną, która pozwala na korzystanie z kotew w strefie sejsmicznej C1 i C2 oraz kategorii A do F zgodnie z ICC-ES. Może to być również propozycja dla montażu w wypełnionych wodą otworach czy inwestycjach o wysokim ryzyku pożaru (ocena odporności ogniowej R240). FIS EM Plus ma dwie europejskie oceny techniczne (ETA), które obejmują mocowania w spękanym betonie (opcja 1) i kotwienie prętów zbrojeniowych.

Zaprawa epoksydowa jest idealnym rozwiązaniem dla połączeń prętów zbrojeniowych instalowanych w otworach o dużych średnicach i dużych głębokościach kotwie

Nawet 120 lat kotwienia z zaprawą fischer FIS EM Plus

Europejskia Ocena Techniczna (ETA  17/0979) wydłużyła czas użytkowania mocowań do betonu z 50 do 100 lat. fischer to jeden z pierwszych producentów w branży, który potwierdził tę cechę w faktycznym działaniu produktu. Firma IEA ze Stuttgartu, poszła o krok dalej. To zatwierdzone i uznane Centrum Monitorowania i Certyfikacji, potwierdziło w ocenie kotwienia, że okres eksploatacji fischer FIS EM Plus wynosi 120 lat! To pierwsza taka zaprawa iniekcyjna, z taką wytrzymałością. Stwarza to niepowtarzalne możliwości dla konstrukcji, opierających się na długim okresie użytkowania: tunele, tamy zbiornikowe i inne projekty infrastrukturalne.

Całe spektrum akcesoriów dostępne z zaprawą fischer FIS EM Plus

Do zaprawy FIS EM Plus dołączona jest cała gama akcesoriów niezbędnych do poprawnej aplikacji. Są to pręty nagwintowane fischer FIS A z możliwością regulacji głębokości zakotwienia, zależnie od wymaganego poziomu nośności, czy tuleji z gwintem wewnętrznym RG M I, służącej do tymczasowych i demontowalnych zamocowań. Zastosowanie FIS EM Plus w połączeniu z kotwą zbrojeniową FRA jest również objęte aprobatą (ETA). Zaprawę iniekcyjną można wykorzystywać do łączenia prętów zbrojeniowych o średnicach w zakresie od 8 do 40 mm i umożliwia głębokość klejenia do 2000 mm.

Zaprawa iniekcyjna FIS EM Plus przeznaczona jest do mocowania łączników warstw betonu, wysokich regałów i ciężkich konstrukcji stalowych wewnątrz i na zew

Prosty montaż w niskich temperaturach

Tą wszechstronną masę epoksydową, można również stosować w niskich temperaturach do -5 °C oraz do mocowania w otworach wypełnionych wodą. Zoptymalizowana formuła pozwala na osiąganie wysokich parametrów wytrzymałościowych w betonie zarysowanym i niezarysowanym. Zoptymalizowane rozstawy osiowe i odległości od krawędzi dają możliwość projektowania i mocowania elementów umieszczonych blisko krawędzi.

Zaprawę FIS EM Plus charakteryzuje wyjątkowo proste użycie. Przy wykorzystaniu wiertła z odsysaniem pyłu nie ma potrzeby czyszczenia otworu. Zaprawę iniekcyjną można również stosować do otworów wierconych technika diamentową w betonie, bez konieczności dodatkowego groszkowania powierzchni i specjalnych narzędzi, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

źródło i zdjęcie: fischer

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE