Nagroda Red Dot Design Award dla mocowania fischer DUOBlade

Nagrody Red Dot Design Award dla projektów wzornictwa przemysłowego przyznawane są już od przeszło 64 lat. Potocznie nazywane „Oscarami designu” honorują projekty w aspektach produktu, komunikacji czy samej koncepcji. Design Zentrum i jego kapituła przyglądają się tysiącom nadesłanych zgłoszeń z całego świata, poszukując tych, które odznaczają się świeżym spojrzeniem na wybraną kategorię produktową.

Nagroda Red Dot Design Award dla mocowania fischer DUOBlade

Jednym z laureatów tegorocznej edycji jest nowe mocowanie fischer - DUOBlade. Kołek wyróżnia się niespotykaną dotąd budową i designem. Trzon, jak w przypadku innych mocowań DUO, wykonany jest z dwóch rodzajów nylonu: twardego i miękkiego, w kolorach odpowiadających rodzinie produktowej - czerwonym oraz szarym.

Końcówka z metalowymi ostrzami dzięki większej precyzji ustawienia zapewnia szybki i łatwy montaż średnich obciążeń, jak np. karnisze, lustra i rolety w płytach gipsowo-kartonowych czy gipsowo-włóknowych, nie wymagając korzystania z dodatkowych, często kosztownych narzędzi.

Ułatwieniem są dodatkowe boczne wypustki biegnące wśród korpusu głównego, które zapobiegają kręceniu się kołka podczas montażu. Dzięki tak zastosowanym komponentom możliwe jest estetyczne wykończenie, a eliminacja niepożądanych błędów podczas precyzyjnych prac remontowych sprawia, że jest jednym z łatwiejszych i funkcjonalnych produktów tego typu dostępnym na rynku.

- Uhonorowanie wielomiesięcznej pracy zespołów R&D, projektowych i wdrożeniowych Grupy fischer już w trzy miesiące po premierze DUOBlade jest dla nas wyraźnym znakiem, że dla konsumentów liczą się nieszablonowe i łatwe w użyciu rozwiązania. Ośrodki badawcze i kapituły designerów poszukują nowych, niebanalnie zaprojektowanych i funkcjonalnych produktów. W fischer od wielu lat reagujemy na trendy branży nie tylko elementów złącznych, ale i szeroko rozumianego DIY.

- Wierzymy, że nasze nowe mocowanie po raz kolejny wyznacza kierunek, w jakim będzie rozwijał się cały segment mocowań. Wyższa nośność, bezproblemowy montaż i bezpieczeństwo to cechy, które będą wspólne dla wszystkich produktów dostępnych na rynku. Nagroda Red Dot Award, którą przedstawiciele Grupy fischer obiorą na oficjalnej gali już 8 lipca to nie koniec sukcesów naszego nowego produktu.

- Mocowanie DUOBlade będzie eksponatem podczas kuratorskiej wystawy Red Dot Award Design w Essen. To dla nas szczególne osiągnięcie i wyróżnienie, z którego jesteśmy niezwykle dumni - tłumaczy Artur Pławny, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktu fischer Polska.

Linia mocowań DUO to sztandarowa z propozycji fischer przeznaczonych dla klientów DIY i profesjonalistów. Wśród rozwiązań o wyższych standardach wydajności, funkcji i łatwości montażu znajdziemy dwukomponentowe mocowanie uniwersalne do wielu materiałów budowlanych DUO-Power czy mocowanie uchylne DUO-Tec z przeznaczeniem dla montażu w płytach gipsowo-kartonowych.

Red Dot Design Award nie jest pierwszą statuetką dla mocowań z rodziny produktowej DUO-Line. W 2018 roku DUO-Power zdobył niemiecką nagrodę za projekt Design Award 2018 oraz szereg innych wyróżnień projektowych, w tym m.in. pro-K award, Eissen Award czy Focus Open.

Źródło i zdjęcie: fischer Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE