Ocieplenie budynków Politechniki Krakowskiej jest dobrym przykładem przeprowadzenia prac remontowych z należytą starannością i troską o zachowanie walorów architektonicznych wiekowych budynków. Termomodernizacja wykonana grafitowym styropianem Termonium Termo Organiki zapewni gmachom Politechniki Krakowskiej bardzo dobrą izolację i w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na ich architektoniczną bryłę. Dodatkowo, na warstwę wierzchniej izolacji, przyklejona zostanie cegła klinkierowa odtwarzająca wygląd budynków sprzed lat, idealnie wpisując się w otaczającą przestrzeń i styl sąsiadujących domów.
Od lat w różny sposób promujemy budownictwo energooszczędne i termomodernizację. Jesteśmy orędownikiem mądrego ocieplania zabytkowych kamienic, prowadzonego zgodnie ze sztuką budowlaną, a przede wszystkim z zaleceniami konserwatorów zabytków, mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. Ocieplenie gmachów Politechniki Krakowskiej poza ekonomicznym i estetycznym walorem w oczywisty sposób wpłynie również na środowisko naturalne, czyli przyczyni się do ograniczenia smogu. Pamiętajmy, że nieocieplone lub niewłaściwie ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli atmosfery, przyczyniając się do uciążliwej tzw. niskiej emisji.
Odpowiednie zastosowanie styropianu oraz należycie prowadzone prace dociepleniowe budynków Politechniki to wzorcowy dowód na to, że warto mądrze ocieplać zabytkowe budynki przy zachowaniu ich estetycznych walorów i cech sprzed lat. Dokładne wyliczenia potwierdzające pozytywny wpływ termomodernizacji na ochronę środowiska, w tym walkę z niską emisją - smogiem - znajdują się w raporcie ogólnopolskiej kampanii społecznej "Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu". Raport dostępny jest na stronie internetowej Termo Organiki: https://www.termoorganika.pl/aktualnosci#n-1401
źródło i zdjęcie: Termo Organika
Komentarze