Co zobaczymy na targach?
Konstrukcje drewniane, domy szkieletowe, okna, schody, drzwi, w tym drzwi pasywne, pełny przekrój podstawowych materiałów budowlanych obecnych na rynku, pokrycia dachowe, materiały dociepleniowe, materiały na elewacje, ogrodzenia, bramy - to te najważniejsze elementy, które znajdą się na stoiskach wystawców targów budowlanych. Nie zabraknie systemów grzewczych, ogrzewania podłogowego, kotłów na biomasę, systemów solarnych i fotowoltaiki. W ramach pokazów Firma Pagat zaprezentuje metodę izolacji natryskowej, natomiast dystrybutor podnośników - Riwal, pokaże Szczecin z wysokości 40 metrów! Przedstawiciele biznesu będą mogli wziąć udział w szkoleniach oraz dwóch cyklicznych wydarzeniach: giełdzie kooperacyjnej z firmami z zagranicy oraz konferencji poświęconej odnawialnym źródłom energii.
Sprawdź się w roli majsterkowicza!
Międzynarodowe Targi Szczecińskie wspólnie z MB TECHNIKA zapraszają do udziału w konkursach w Strefie Majsterkowicza. Wkręcanie wkrętów i śrubek na czas, curling odkurzaczem, wymiana koła na czas, wiercenie wiertarką udarową – w tych i innych konkurencjach będą mogli sprawdzić się nasi odwiedzający, a ponadto będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W Strefie znajdzie się bogata oferta narzędzi pneumatycznych, ręcznych, elektronarzędzi itd. Pod okiem eksperta będzie można testować wybrany sprzęt i sprawdzić ofertę cenową.
Zapytaj architekta
Przestrzeń Architekta powstanie przy współpracy z Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów RP. Architekci zrzeszeni w Izbie pełnić będą dyżury eksperckie odpowiadając na pytania indywidualnych inwestorów i tych dopiero planujących budowę. O dużej architekturze rozmawiać będziemy z gościem specjalnym targów arch. Robertem Koniecznym - laureatem wielu konkursów polskich i zagranicznych, ośmiokrotnie nominowanym do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, plasującym się wśród "44 najlepszych młodych architektów świata" czasopisma "Scalae"; projektantem szczecińskiego Centrum Dialogu "Przełomy". Poprowadzi on wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Odwiedzający targi będą także mieli okazję samemu pobawić się w budowniczego, tworząc wspólnie Filharmonię Szczecińską z kartonów!
Pomaluj Szczecin z LAKMĄ
Na terenie zewnętrznym targów powstaną trzy "wielkoformatowe malowanki" przedstawiające znane szczecińskie miejsca. A więc pędzle w dłoń i do roboty! Każdy odwiedzający, który ma odrobinę duszy artysty może pomóc naszym malarzom w stworzeniu wielkich przestrzennych obrazów. Przy użyciu materiałów malarskich LAKMY i pod okiem specjalistów wypełnimy kolorami naszkicowane wcześniej szczecińskie symbole: budynek Filharmonii, Pomnik Czynu Polaków i słynny Pas Oriona, czyli place w centrum miasta.
Szkolenia, spotkania, konferencja
Tradycyjnie w pierwszy dzień targów BUD-GRYF odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna dla branży budowlanej i energetycznej, organizowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP. Także w piątek odbędzie się dziewiąta konferencja "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu", organizowana wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas targów zapraszamy także do udziału w szkoleniach branżowych - dla firm wykonawczych z zakresu Prawa zamówień publicznych, którego organizatorem jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie oraz dla inżynierów budownictwa prowadzonym przez Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
Więcej informacji na stronie www.mts.pl.
źródło i zdjęcie: BUD-GRYF
Komentarze