Czym kierować się przy wyborze płyt termoizolacyjnych?

Izolowanie termiczne budynków w zmiennym klimacie jest niezwykle ważne dla komfortu użytkowników oraz pozwala zaoszczędzić koszty ogrzewania pomieszczeń zimą i klimatyzowania ich latem. Na skuteczne docieplenie wpływają, zarówno zastosowane płyty, jak również kleje, grunty i tynki, dzięki którym termoizolacja jest trwała i spełnia swoje zadanie w 100%, będzie trwała oraz posiadała estetyczny wygląd.

Czym kierować się przy wyborze płyt termoizolacyjnych?

Zastosowanie odpowiednich płyt termoizolacyjnych powinno być podyktowane rodzajem budynku, który chcemy ocieplić, jego wysokością, uwarunkowaniami technicznymi oraz efektem, jaki chcemy osiągnąć.

Należy zawsze pamiętać, że niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zastosowanie płyt ze styropianu (EPS) lub ze styroduru (XPS), lub wełny mineralnej, niezwykle istotne jest dobranie właściwych produktów, które pozwolą przymocować płyty do ścian oraz odpowiednio ją wykończyć.

W zależności od rodzaju materiału termoizolacyjnego i warunków, powinniśmy zdecydować się na skuteczne rozwiązania, które pozwolą szybko, dokładnie i trwale przykleić płyty do ściany, ponieważ ich ewentualny nieprawidłowy montaż może wpłynąć na zmniejszenie poziomu skuteczności termoizolacji.

Płyty narażone na odklejanie mogą spowodować zniszczenia całej elewacji. Istotną kwestią jest także rozważenie stosowanie białego kleju do wtapiania siatki wzmacniającej, który gwarantuje brak możliwości wystąpienia przebarwień tynku wierzchniego, a to właśnie on decyduje o finalnym efekcie estetycznym elewacji.

Pamiętajmy także, że naprawianie wszelkich błędów wykonawczych lub technologicznych zawsze będzie czasochłonne i drogie. Serdecznie zapraszamy do poznania bogatej oferty produktów systemu dociepleń TEAIS TERM, które zapewnią skuteczność, bezpieczeństwo, trwałość oraz wyjątkowy niepowtarzalny, estetyczny wygląd elewacji naszego wymarzonego domu.

Autor: Wiesław Andrykowski, dyrektor techniczny Teais Polonia.
Zdjęcie: Teais Polonia

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE