Peach Fuzz i Glamour Pink - poznaj trendy kolorystyczne 2024

Rozważasz, jaki odcień malatury wybrać do wnętrz swojego mieszkania? A może poszukujesz inspiracji dotyczących aktualnych trendów w dziedzinie stolarki okiennej? W niniejszym tekście przyjrzymy się kolorystyce, która będzie dominowała w roku 2024.

Peach Fuzz i Glamour Pink - poznaj trendy kolorystyczne 2024

Jakie były modne kolory okien w 2023?

Przez ostatnie lata na czele listy najchętniej wybieranych kolorów okien niezmiennie króluje antracyt. Na uwagę zasługują jego różnorodne odsłony: od gładkiej pości, przez piaskowy finisz, aż po efekt imitacji aluminium.

Drugie miejsce zajmuje barwa, która jest szeroko rozpoznawalna – złoty dąb. Ten tradycyjny kolor drewna jest od lat synonimem ciepłego, rustykalnego wykończenia. To właśnie złoty dąb od długiego czasu pozostaje w czołówce wybieranych wzorów oklein imitujących drewno.

Wśród preferencji kolorystycznych klientów duże zainteresowanie budzi także orzech. Jest to barwa ciepła, podobna do złotego dębu, lecz o nieco ciemniejszym odcieniu.

Przez ostatnie lata na czele listy najchętniej wybieranych kolorów okien pojawia się antracyt.

Kolorystyczne trendy według Pantone

Pantone ogłosiło, że kolor roku 2024 to Peach Fuzz o kodzie 13-1023, prezentując zaskakujący zwrot w kierunku bardziej stonowanych barw, odbiegając od intensywnych odcieni, które dominowały w poprzednich latach.

Po triumfie Viva Magenta w roku poprzednim i urzekającej purpurze Veri Peri jeszcze rok wcześniej, Peach Fuzz wnosi ciepło i subtelność.

Ten kolor przywodzi wizje zachodzącego słońca, przytulnych wnętrz i soczystych brzoskwiń. Został wybrany przez Pantone za jego delikatność oraz zdolność do tworzenia poczucia wspólnoty. Peach Fuzz, z rodziny różów, wyróżnia się swoją subtelnością i elegancją.

Trendy kolorystyczne roku 2024 według Pantone.

Modne odcienie ścian według Dulux

Także Dulux postawił na łagodny odcień z palety różu, wybierając Glamour Pink jako kolor roku 2024 (patrz zdjęcie otwierające artykuł). Ten subtelny odcień doskonale komponuje się z pastelowymi zieleniami i błękitami, tworząc spójną paletę.

Z kolei w połączeniu z jasną żółcią, Glamour Pink może stworzyć bardziej ożywioną, wiosenną aranżację. Co interesujące, Glamour Pink różni się wyglądem w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu, prezentując się bardziej subtelnie w dobrze oświetlonych przestrzeniach, a dodając ciepła w tych mniej nasłonecznionych.

Trendy kolorystyczne według Tikkurila

Tikkurila również przyłącza się do trendu na ciepłe, jasne barwy, wybierając Nude in Nizza – beż z domieszką brzoskwini, jako swój kolor roku 2024. Kolor ten jest częścią kolekcji 14 barw ziemi, stworzonej przez projektantkę Marie Olsson Nylander we współpracy z marką. Te nasycone kolory ziemi mają evokować poczucie wolności, zabawy i serdeczności.

Modny kolor na ścianę według Tikkurila.

Trendy kolorystyczne okien na 2024 rok

Po zapoznaniu się z trendami kolorystycznymi ścian według znanych marek, czas rzucić okiem na modne odcienie okien na nadchodzący sezon 2024.

Antracyt od lat dominuje na rynku, jednak pojawiają się głosy, że jego era dobiega końca. Mimo że trudno przewidzieć, czy szybko zniknie z podium najpopularniejszych kolorów, zauważalne jest rosnące zainteresowanie innymi barwami.

Nowa elegancja w kolorze czerni

Ostatnio na popularności zyskuje Jet Black, cień o intensywnej, smolistej czerni, wyróżniający się matową fakturą. Ciemniejszy od antracytu, Jet Black doskonale wpisuje się w różnorodne style dekoracyjne, tworząc efektowne połączenia z metalami i drewnem, szczególnie w aranżacjach loftowych.

Alternatywa w barwach drewna

Choć złoty dąb i orzech wciąż cieszą się popularnością, na scenę wkraczają nowe barwy drewna: głęboki palisander i jasny woodec turner oak malt. Palisander, o intensywnie ciemnym odcieniu, świetnie komponuje się z eleganckimi konstrukcjami.

 

Z kolei turner oak malt, z jego dekoracyjnym usłojeniem i matową teksturą, wprowadza do wnętrz ciepły beż, idealnie pasujący do stylu skandynawskiego.

Trendy kolorystyczne na 2024 rok oferują rozwiązania dla miłośników zarówno ciepłych, przytulnych wnętrz, jak i tych, którzy preferują ciemniejsze, bardziej wyraziste barwy okien.

Źródło i zdjęcia: aluplast

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT