Drzwi przesuwne Schüco ze zintegrowaną roletą tekstylną

Nowa wersja aluminiowych drzwi przesuwnych Schüco serii ASE i AS wyróżnia się zintegrowaną zewnętrzną roletą, która skutecznie chroni przed słońcem. Drzwi zapewniają doskonałe doświetlenie oraz widok na zewnątrz.

Drzwi przesuwne Schüco ze zintegrowaną roletą tekstylną

Latem i wczesną jesienią intensywne promienie słoneczne mogą powodować wzrost temperatury powietrza w pomieszczeniach nawet powyżej 40°C. Aby zachować temperaturę komfortu, należy zastosować skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, jednak w przypadku wielkoformatowych drzwi przesuwnych sporym wyzwaniem są duże powierzchnie przeszkleń.

Stosowane w systemach aluminiowych Schüco zewnętrzne osłony ZIP Design Screen zapewniają wysoką efektywność zacieniania i elegancki wygląd elewacji w każdej sytuacji. Tekstylne rolety odbijają aż do 70% promieni słonecznych, zaś działająca na zasadzie suwaka technologia ZIP pozwala zachować optymalne napięcie materiału i wysoką stabilność wiatrową osłony.

Ponadto w przypadku bardzo dużych powierzchni drzwi przesuwnych można zastosować smukłą konstrukcję z podwójną prowadnicą, która umożliwia realizację wielodzielnych osłon przeciwsłonecznych o łącznej szerokości aż do 18 metrów!

Dzięki różnym rodzajom tkanin i szerokiej palecie kolorów roletę można indywidualnie dopasować do indywidualnych wymagań.

Dzięki minimalnej szerokości prowadnicy roleta AB ZDS doskonale wtapia się w system przesuwny.

Perfekcyjna integracja z systemem przesuwnym

Zewnętrzna osłona tekstylna Schüco AB ZDS pozostaje widoczna tylko w pozycji zamkniętej. Po otwarciu jej obecność jest niedostrzegalna, gdyż kaseta i prowadnice rolety tworzą spójną wizualnie całość z systemem przesuwnym.

Taki efekt udało się uzyskać poprzez zastosowanie profili o jednakowej szerokości, dzięki czemu po połączeniu wyglądają one jak jeden element. Jeszcze większą spójność estetyczną można uzyskać, nadając im idealnie dopasowaną kolorystykę.

Elementem wyróżniającym roletę AB ZDS jest jej idealnie gładki wygląd dzięki zastosowaniu technologii ZIP. Działa ona na zasadzie zamka błyskawicznego, mocno napinając tkaninę za pomocą suwaka na całej powierzchni.

Ponadto rozwiązanie to sprawia, że tkanina jest bardzo odporna na bardzo silny wiatr o prędkości nawet 25 m/s, co odpowiada sile wiatru 9-10 w skali Beauforta!

Roleta jest obsługiwana automatycznie, za pomocą ukrytego napędu 230 V oraz została wyposażona w zintegrowany mechanizm wykrywania przeszkód. Można ją zintegrować z systemem automatyki budynku lub sterować nią nawet spoza domu za pomocą smartfona.

Roleta Schüco AB ZDS jest w pełni kompatybilna z systemami Schüco ASE 60/80 HI, ASE 67 oraz AS PD 75.HI.

Tekstylna osłona Schüco AB ZDS może zapewniać skuteczną ochronę, a jednocześnie widok na zewnątrz.

Szeroki wybór materiałów i kolorów

Dobry widok na zewnętrzne otoczenie sprawia, że pomieszczenia wydają się większe i bardziej komfortowe. Ponadto dostęp do światła i kontakt wzrokowy z naturą wpływa na nasze zdrowie i produktywność w ciągu dnia. Dzięki systemowi Schüco AB ZDS ochrona przeciwsłoneczna wcale nie musi ograniczać widoczności i przepływu światła.

W zależności od współczynnika otwarcia tkaniny w zakresie od 0 do 10% może ona zapewniać transparentny efekt lub ochronę prywatności. Oznacza to, że nawet pomimo zamkniętej rolety można nadal cieszyć się widokami na zewnątrz lub wybrać rozwiązanie nieprzezierne.

Duży wpływ na kreowanie klimatu wnętrza ma również kolor. Jasne powierzchnie lepiej odbijają promienie cieplne i światło, zaś ciemniejsze pochłaniają je i zapewniają lepszą widoczność na zewnątrz.

Rolety Schüco AB ZDS są dostępne w szerokiej palecie odcieni, które można łatwo dopasować do wybranych elementów aluminiowych oraz architektury wnętrza.

Wszystkie tkaniny są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu, odporne na rozdarcie i warunki atmosferyczne, a ponadto niepalne, dzięki czemu zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.


źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT